Problem z nagrywaniem płyt

Witam serdecznie mam problem z nagrywaniem płyt z filmem na Nero i Ashampo może nie tyle co z programami ale z płytami wyskakuje info że zmień nośnik na zapisywalny lub nie można utworzyć struktury dysku chyba że z nagrywarką coś jest nie tak nagrywarka LG typ HL-DT-ST DVDRAM GSA-H12N próbowałem na różnych płytach. Proszę o pomoc

Zobacz programem ImgBurn. Potem można zaktualizowac firmware.

Dziękuję za polecenie programu ale występuje mały problem komp mi sie zawiesza i nie wiem w czym rzecz z początku działał ale płyty i tak nie nagrał problem tkwi chyba gdzie indziej ale i tak dziękuję. A z tym firmware to w czym rzecz jak można wiedzieć o co z tym chodzi jestem laikiem a nie chciałbym zbytnio grzebać w kompie :frowning:

Firmware to rodzaj oprogramowania do urządzenia (napęd, GPS, iPhone), dzięki któremu ono poprawnie funkcjonuje. Mówiąc kolokwialnie to rodzaj ot “systemu operacyjnego”.

Wgrywanie firmware-punkt 4: http://www.hotfix.pl/articles.php?article_id=14

Zainstalowałem ten firmware wgrał się w niecałą minutkę ale płyt dalej nie mogę nagrywać próbowałem przez Nero mam nawet zapis tego błędu tylko nie wiem jak mam to tutaj wkleić ? Przecież nie możliwe żeby ponad 10 płyt była zrypana :frowning: chociaż w życiu wszystko jest możliwe.

Najlepiej zrób screen kiedy błąd się pojawia, wrzuć go na www.wstaw.org a tutaj daj link. :slight_smile:

Mam nadzieje że udało mi sie zrobić to jak należy jeżeli nie to sorrki dałem raport z Nero o problemie http://wklej.org/hash/bbd5c2b00e/ za pomoc dziękuję.