Problem z nagrywaniem wokalu

Daję kilka screenów, na których widać jak ‘nagrywanie’ wygląda obecnie…

http://www60.zippyshare.com/v/52601673/file.html

Gdzieś wyczytałem żeby w ustawieniach dźwięku zmienić kartę (w moim wypadku sound blaster) ustawienie na mixer (mackie), no właśnie i może tutaj tkwi problem, bo nie mam takiej możliwości, ale gdy włącze mikrofon i dam 20db boost słychać szum, a poza tym gdy ostatnim razem nagrywałem działał, więc może to i wejście w karcie i jakieś ustawienia komputerze, poza tym praktycznie jakakolwiek próba zmienienia czegoś w ustawieniach karty kończy się tym że głos staję się zniekształcony, metaliczny itp

Dodam tylko że ten komputer mam od około pół roku, jest nowy i poprzednio miałem 2 karty pod usb, najpierw e-mu 0204, później jakiś sound blaster i za każdym razem był ten sam problem, w końcu zdecydowałem się na tą kartę którą mam obecnie gdyż w poprzednim starym kompie miałem prawię tą samą kartę, z tą tylko różnicą że była ona na wejście PCI, nie kupiłem jej znów gdyż w nowym kompie jak się okazało nie mam takiego wejścia, a w starym nie ma wejścia tego co w nowym.

Mixer: Mackie 402 VLZ3

Mikrofon pojemnościow: Perception 120

Karta muzyczna: Sound Blaster X-Fi Xtreme Audio / wejście PCI Express

System: Widnows Professional XP Service Pack 2

Ipkiss ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Zgraj sobie ubuntu studio na płytkę i spróbuj uruchomić w trybie live(nie pamiętam czy w wersji studio było jest live, ewentualnie spróbuj inny system). Spróbuj powtórzyć poczynania w programie Ardour lub Audacity. W Windowsie musisz rozwiązać problem ze sterownikami, bo coś tam nie styka do końca. Musisz też przetestować inny mikrofon skoro testowałeś inne karty. Może też to być problem z mikserem.

Tak na przyszłość (zmień kartę dźwiękową skoro chcesz nagrywać)

Jeśli chodzi o ubunt to nie wiem o co z tym chodzi… próbowałem jeszcze na adobe audition nagrać, ale sytuacja jest taka sama… no właśnie, jeśli chodzi o sterowniki, to zawsze mam problem, co z płyt ze sterownikami do płyty głównej i graficznej zainstalować, bo jest tam tego tak dużo, że można powiedzieć instaluje co popadnie, co wydaję mi się powinno być zainstalowane… akurat o sprzęt jestem dziwnie spokojny, gdyż gdy nagrywałem ostatni raz wszystko było ok, a skoro teraz nie używam, to w jaki sposób mogło by się zepsuć?.. tak wiem że ta karta muzyczna to nie jest szczyt techniki, ale ja jako totalny laik w tej kwestii kupiłem taką, wcześniej miałem choćby emu 0204, ale też nie dałem rady nagrywać, a więc nie wiem już co mogę począć z tym wszystkim…

Dodane 14.07.2012 (So) 15:19

Ok, dziękuje za próbę pomocy, jeśli ktoś jeszcze miałby jakieś porady to proszę napisać na gg 13412797.

Pozdrawiam