Problem z nagrywaniem

Jako że dysk zapełniłam filmami, serialami, dokumentami, itp postanowiłam jakiś czas temu ponagrywać filmy i seriale na dvd … ściągnęłam odpowiedni program i nagrałam z 10 płyt i coś się zrąbało :confused: w trakcie nagrywania kolejnej płyty wyskoczył bład, Myślałam że jest taki jeden błąd … który może się zdarzyć podczas nagrywania … lecz tamtej pory wasze na początku nagrywania wyskakuje błąd. Myślałam że jest to wina programu lecz zainstalowałam inny, lecz i w tym na początku nagrywania wyskoczył błąd więc postanowiłam jeszcze raz spróbować dzisiaj i o to wynik:

cos_nie_tak.jpg

Chce zaznaczyć na na komputerach się nie znam i dlatego proszę o poradę bardziej obeznane osoby :slight_smile: może podsuniecie pomysł co jest nie tak :slight_smile:

z góry Dzięki

Karolina :slight_smile:

Jaka nagrywarka i płyty i jaki program do nagrywania.

rrrrrrrrrrrr.jpg

co to chodzi ???

program:

ConvertXtoDvd 3 i BurnAware Free Edition 2.3.4 PL

a płyty zwykłej dvd-r titanum

Możliwe, że to wina płyt, ale lepiej zmienić program do nagrywania na inny.

Zmień płyty na lepsze oraz użyj jakiegoś porządniejszego programu do nagrywania, np.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 … ow+vortalu!

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& … 4.2.4.1351

Możesz też spróbować zmiany (aktualizacji) firmware nagrywarki - nowsze FV mają ulepszone procedury nagrywania i rozpoznają więcej rodzajów płyt a przez to mogą lepiej dopasować parametry nagrywania

dzięki wielkie :*

Zaraz ściągnę któryś program i zobaczymy :slight_smile:

Przed nagrywaniem zrób defragmentację dysku- bardzo pofragmentowane pliki mogę powodować błędy transmisji w czasie nagrywania. Sprawdź też czy pliki, które chcesz nagrać nie znajdują się np. w uszkodzonym miejscy na dysku - skopiuj je na np. inny dysk/partycję.

Za długa ścieżka do pliku też może być przyczyną błędów zapisu przy nagrywaniu

udało się nagrać film w programie CDBurnerXP :slight_smile:

Patrzyłam w opcje tego programu i mam pytanie czy da sie razem z napisami nagrać film na płytę ??? bo jakoś nie widzę takiej opcji …

Jeśli to jest film np dvix to dodajesz plik napisów jako drugi plik do nagrania i oba nagrywasz “za jednym zamachem” - łapiesz myszką plik który chcesz nagrać (np. napisy) i “wrzucasz” w okno programu.

Jeśli chcesz napisy “wkleić” do pliku z filmem to już jest z tym więcej pracy i musisz użyć do wstawienia napisów dodatkowego oprogramowania.

Ps. Nie nagrywaj z maksymalna możliwą prędkością -przy problemach w wystarczająco szybkim transferem z dysku (duża defragmentacja plików) lub kiepskimi płytami może to spowodować problemy z nagrywaniem.

wszystkie pliki video które chce zgrać maja typ avi

właśnie szukałam programu do nagrywania filmów z napisami i znalazłam -ConvertXtoDvd 3 okazało sie że to był zły wybór

nawet jestem gotowa zainstalować kolejne programy aby nagrać te wszystkie filmy na płyty :stuck_out_tongue:

ps. nigdy nie nagrywam z maksymalna prędkością :slight_smile:

Zmień nazwy plików z filmem na maksymalnie (ale bez przesady :wink: ) krótkie i zrób takiej samej nazwy pliki z napisami - łatwiej będzie je rozpoznać.

Komplet film + napisy do niego możesz wrzucić do wspólnego foldera o odpowiedniej nazwie i kilka takich folderów możesz nagrać na jednej płycie DVD.

Czasami jakieś dziwne znaki ( np. * /]} ) w nazwie pliku mogą spowodować problem z nagraniem danego pliku.

Jeśli nie musisz konwertować danego filmu do DVD to nie rób tego - to zawsze jest strata jakości spowodowana konwersją filmu do innego formatu.

skróciłam nazwy napisów i filmów oraz dałam poszczególne do folderów, nagrało :slight_smile: dzięki cedar :*