Problem z nagrywaniem


(system) #1

Jako że dysk zapełniłam filmami, serialami, dokumentami, itp postanowiłam jakiś czas temu ponagrywać filmy i seriale na dvd .... ściągnęłam odpowiedni program i nagrałam z 10 płyt i coś się zrąbało :confused: w trakcie nagrywania kolejnej płyty wyskoczył bład, Myślałam że jest taki jeden błąd ... który może się zdarzyć podczas nagrywania ... lecz tamtej pory wasze na początku nagrywania wyskakuje błąd. Myślałam że jest to wina programu lecz zainstalowałam inny, lecz i w tym na początku nagrywania wyskoczył błąd więc postanowiłam jeszcze raz spróbować dzisiaj i o to wynik:

cos_nie_tak.jpg

Chce zaznaczyć na na komputerach się nie znam i dlatego proszę o poradę bardziej obeznane osoby :slight_smile: może podsuniecie pomysł co jest nie tak :slight_smile:

z góry Dzięki

Karolina :slight_smile:


(Revolver0) #2

Jaka nagrywarka i płyty i jaki program do nagrywania.


(system) #3

rrrrrrrrrrrr.jpg

co to chodzi ???

program:

ConvertXtoDvd 3 i BurnAware Free Edition 2.3.4 PL

a płyty zwykłej dvd-r titanum


(Ixpek) #4

Możliwe, że to wina płyt, ale lepiej zmienić program do nagrywania na inny.


(Cedar) #5

Zmień płyty na lepsze oraz użyj jakiegoś porządniejszego programu do nagrywania, np.

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=15 ... ow+vortalu!

http://dobreprogramy.pl/index.php?dz=2& ... 4.2.4.1351

Możesz też spróbować zmiany (aktualizacji) firmware nagrywarki - nowsze FV mają ulepszone procedury nagrywania i rozpoznają więcej rodzajów płyt a przez to mogą lepiej dopasować parametry nagrywania


(system) #6

dzięki wielkie :*

Zaraz ściągnę któryś program i zobaczymy :slight_smile:


(Cedar) #7

Przed nagrywaniem zrób defragmentację dysku- bardzo pofragmentowane pliki mogę powodować błędy transmisji w czasie nagrywania. Sprawdź też czy pliki, które chcesz nagrać nie znajdują się np. w uszkodzonym miejscy na dysku - skopiuj je na np. inny dysk/partycję.

Za długa ścieżka do pliku też może być przyczyną błędów zapisu przy nagrywaniu


(system) #8

udało się nagrać film w programie CDBurnerXP :slight_smile:

Patrzyłam w opcje tego programu i mam pytanie czy da sie razem z napisami nagrać film na płytę ??? bo jakoś nie widzę takiej opcji ...


(Cedar) #9

Jeśli to jest film np dvix to dodajesz plik napisów jako drugi plik do nagrania i oba nagrywasz "za jednym zamachem" - łapiesz myszką plik który chcesz nagrać (np. napisy) i "wrzucasz" w okno programu.

Jeśli chcesz napisy "wkleić" do pliku z filmem to już jest z tym więcej pracy i musisz użyć do wstawienia napisów dodatkowego oprogramowania.

Ps. Nie nagrywaj z maksymalna możliwą prędkością -przy problemach w wystarczająco szybkim transferem z dysku (duża defragmentacja plików) lub kiepskimi płytami może to spowodować problemy z nagrywaniem.


(system) #10

wszystkie pliki video które chce zgrać maja typ avi

właśnie szukałam programu do nagrywania filmów z napisami i znalazłam -ConvertXtoDvd 3 okazało sie że to był zły wybór

nawet jestem gotowa zainstalować kolejne programy aby nagrać te wszystkie filmy na płyty :stuck_out_tongue:

ps. nigdy nie nagrywam z maksymalna prędkością :slight_smile:


(Cedar) #11

Zmień nazwy plików z filmem na maksymalnie (ale bez przesady :wink: ) krótkie i zrób takiej samej nazwy pliki z napisami - łatwiej będzie je rozpoznać.

Komplet film + napisy do niego możesz wrzucić do wspólnego foldera o odpowiedniej nazwie i kilka takich folderów możesz nagrać na jednej płycie DVD.

Czasami jakieś dziwne znaki ( np. * /]} ) w nazwie pliku mogą spowodować problem z nagraniem danego pliku.

Jeśli nie musisz konwertować danego filmu do DVD to nie rób tego - to zawsze jest strata jakości spowodowana konwersją filmu do innego formatu.


(system) #12

skróciłam nazwy napisów i filmów oraz dałam poszczególne do folderów, nagrało :slight_smile: dzięki cedar :*