Problem z nagrywaniem

Witam.

Chce od dłuższego czasu nagrać na płytę kilka muzycznych plików mp3, żeby odsłuchiwać je w odtwarzaczu CD jako zwykłą płytę. No i tu zaczyna się problem. Do nagrywania używam Nero z najnowaszą aktualizacją. Wybieram Utwórz audio CD, dodaję pliki w foramcie mp3 i zaczyna nagraywać. Po nagraniu okazuje się, że na płycei powstały … nie wiem jak to nazwać… pliki 44 bajtowe których nie da razy pchnąć na zwykłym odtwarzaczu CD.

ZAtem czy ktoś może mi pomóc i stwierdzić gdzie leży błąd, bo nie chciałbym marnować kolejnej płyty:)

Dzięki:)

A po co komplikowąc, wystarczy w Nero Express dodać pliki w normalny sposób; dane:dysk z danymi i te mp3 - u mnie tak działa

Inny sposób Muzyka-dysk mp3

Tu nie chodzi o sposób dodania plików do zgrywania, tylko o samo zgrywanie. Źle zapisuje pliki na płytę.

Jakie rozszezenie majja te pliki.

Można je otworzyc na komputerze???

mają rozszeżenie mp3, przerabiałem je też na wav ale nic z tego

Pliki po nagraniu.

to mozesz

  1. zmiana programu do nagrywani

  2. zmiana nosnika ( jak nagrywasz non stop na plytach od tego samego producenta)

  3. zmiana Firmware moze tez pomuc

  4. albo format jak to wina systemu

Wybieraj i Pozdrawiam

:lol: :x

Zostawmy to bez komentarza.

po nagraniu plik ma rozszeżenie “.cda”

A czy o tym mowa w tym topicu ??

OT :arrow: Śmietnik

Bardzo dobrze że powstały takie pliki 44bajtowe tak ma by, na jakim CD to nagrywałes i czy twój odtwarzacz otwarza takie cdr?

Ciekawe, ciekawe czyżby po powtórnej dekompresji z mp3 do cda plik wynikowy jest mniejszy (i to znacznie) niz sama mp3 :? :? :? Wynalazłeś idealną metodę kompresji 8) 8) 8)

Bardzo ciekawe, jednak prawdziwe.

Tu masz właściwości pliku znajdującego się na płytce audio :stuck_out_tongue:

16ps1.jpg

Czy płyta po wypalaniu jest odtwarzana w komputerze?

Spróbuj ją otworzyć choćby w WMP lub Winapie.

Być może jest tak, że zewnętrzny odtwarzacz po prostu nie czyta płytek cdr, na których wypalasz.

Tyle tylko że jest prawdopodobnie rozmiar ikony a nie pliku cda. :smiley:

Przeciągnij go na pulpit i spróbuj go odtworzyć 8)

Dlatego utwory z płyty trzeba zrippować żeby je zapisać na hdd.

Odnośnie przyczyny problemu radzę zmniejszyć prędkość nagrywania do minimum może to pomoże w poprawnym wypaleniu płyty, a te nieprawidłowo wypalone płyty odtwórz w innym odtwarzaczu cd i powinny pójść bez problemów.

Panie moderator fiesta na wielu rzeczach się pan zna i podziwiam pana za to ,ale na strukturze zapisu pliku muzycznych na dysku cd chyba nie zabardzo .No cóz nikt nie jest omnibusem , ale może by tak na ten temat jakąś wyszukiwarką… :smiley: .A wracajac do tematu to własciwie wszystko zostało już powiedziane. Płyta nagrała sie dobrze, poprostu twój otwarzacz se z nia nie radzi, dostosój sie do rad powyżej.

Jak tak to dlaczego:

Dlatego zawsze powtarzam płyty audio należy zawsze nagrywać z minimalną prędkością żeby uniknąć tego typu niespodzianek, zalecane jest również stosowanie specjalnych płyt CD do nagrań audio (ale ten warunek nie jest juz tak ważny jak ten pierwszy).

Nigdy się za takiego nie uważałem.

Errare humanum est.

Seneka Starszy

Może ma poprostu płytę RW której odtwarzacz nie widzi poprawnie. :slight_smile:

Jest OK. Płyta poszła na drugim odtwarzaczu i trzecim też. :slight_smile:

Ale właściwie od czego to zależy że na jednym wszystko gra, a na kolejnym są problemy?

Od odtwarzacza. Starsze mają to do siebie że nie czytają dysków cd nagranch w komputerze.Nieraz pomaga zmiejszenie prędkosci nagrywania do minimalnej , zresztą wszystkie porady były już wyżej . :smiley: