Problem z nagrywarką BD - czasami nie chce się otworzyć

Witam.

 

Od niedawna mam problem z moją nagrywarką Blu-ray firmy Asus. Problem polega na tym, że sporadycznie zdarza się, iż przy próbie wysunięcia napędu, tacka nie otwiera się. Słychać jak próbuje i tak jakby coś ją blokowało. Nie dzieje się tak zawsze i za drugim naciśnięciem już zawsze otwiera się bez problemu. Nie ma też żadnych problemów z zamykaniem, bądź samoistnym wysuwaniem lub zamykaniem się tacki.

 

Nagrywarka ma ponad 3 lata, jak cały komputer. Nigdy nie zamykam jej ręcznie, poprzez dopychanie. Zawsze korzystam z przycisku. Kiedyś miałem problem z samoistnym zamykaniem się, ale wyczytałem na internecie, że problemem może być gumka odpowiedzialna za mechanizm i, żeby spróbować ją zamoczyć w gorącej wodzie. Tak zrobiłem i pomogło, problem zniknął (było to jakiś rok temu). Teraz, kiedy mam ten nowy problem, też już rozbierałem cały napęd na części i wszystko w środku wydaje się w porządku. Nic nie lata, żadne ząbki z mechanizmy kołowego nie są ułamane, na wszelki wypadek powtórzyłem zabieg z gumką. Wszystko przedmuchałem też sprężonym powietrzem. Kable również nie są uszkodzone. Sprawdzałem nawet śruby, którymi przykręcona jest nagrywarka, ale poluzowanie ich nie pomaga. Sam przycisk raczej też działa, bo słychać jak tacka próbuje się wysunąć, więc jest reakcja na naciśnięcie go.

 

Tak więc co może być przyczyną tego problemu? Bo już nie mam pojęcia…