Problem z nagrywarką DVD RAM LG

Kupiłem nagrywarke LG DVD-RAM GSA -H55L i nie nagrywa płyt z niebieskim tłem po stronie wypalania , rozpocznie nagrywanie w 2- 3% i się zatrzyma . natomiast płytę dvd rw z szarym tłem nagrywa normalnie. Podłączyłem ja w miejsce starej nagrywarki cd a starą nagrywarkę wpiołem w miejsce zwykłego napędu . Próbowałem wgrać nowe stery ze str. LG ale menadżer podaje info ze te które mam sa dobre, co z tym można zrobić :?:Do nagrywania używałem Nero 7 i Burn 4free no i na obydwu było to samo ,płyty były Verbatima i Esperanzy więc raczej dobre a nagrywarke już raz wymieniłem bo pierwsza robiła to samo.Zrobiłem nawet formata i nic! ZAŁAMKA TOTALNA. Zworki sa master i sleyw zreszta chyba dobrze skoro taką szarą DVD- RW Verbatima nagrywa.Prosze o szybką pomoc :frowning:

Jesteś pewny, że płyty które kupujesz są dobre?

Sprawdź jaki BIOS posiada nagrywarka. Możesz to zrobić programem Nero InfoTool, sprawdź czy nie zainstalował ci się razem z pakietem Nero. Tam w zakładce napęd będziesz miał napisaną wersję obok pola: Wersja firmware. W razie czego spróbuj wgrać najnowszą wersję BIOS’a dla tej nagrywarki. Z tego co widzę najnowszą wersją jest wersja 1.03 - 2007/10/12.

Pozdrawiam.

Dzieki za szybką porade, sprawdziłem tego biosa i jest właśnie 1.03 ale mam pytanie czy może być przyczyna w Xp bo zainstalowałem tą nagrywarkę na podobnym sprzecie u brata tez na Xp i chodziła normalnie a ze sprzetu ma tylko lepsza grafikę, procek , plyta itp ma takie same? :?

Nowy firmware 1.0.5 http://us.lgservice.com/index_b2c.jsp

Jeśli nie pomoże , nagrywarkę LG DVD-RAM GSA -H55L zostaw samą na taśmie [odepnij inne nagrywarki] i sprawdż jak nagrywa

Cześć mam również podobne problemy z nagrywarką LG GSA-H55L (nie nagrywa tylko DVD-R, DVD+R) DVD RW ok, soft 1.0.5 czysty system XP , próbowałem prawie wszystkiego o dziwo wszystko jest ok pod linuxem, była dwa razy w serwisie LG - wymienili mi na nowy model GSA H55L i jest to samo porażka nie polecam tego modelu.

Czy ktoś ma jakąś rade co zrobić (wykluczam opcję kosz :-), choć jestem bliski desperacji).

Temat do zamkniecia . Wina byla w biosie nagrywarki nie obslugiwala mojej plyty glownej .Po wymianie na podobna innej firmy wszystko hula ,potwierdzenie tego znalazlem w PC Formacie 1/2009 str40 art. Kaprysna nagrywarka. Dzieki za pomoc pozdrowiam wszystkich forumowiczow :smiley: