Problem z nagrywarką DVD RW Lite On

Witam

Mam problem z nagrywarką.

Kupiłem kompa w listopadzie 2006 całego nowego i tam była nagrywarka dvd lite on!! Od jakiegoś czasu strasznie powoli mi czyta płytki, nagrywa płytki, i bardzo długo musze czekać jak chce cos skopiowac z płytki na dysk!! Sa przypadki że cały komp się zwiesza przez to ze chcę cos skopiowac na dysk.

Jak napęd był nowy to płytki dvd (około 4500 mb) nagrywałem przez nero jakies 7 minut a teraz ten czas wydłuzył sie do granic 25 - 30 minut!

Co to moze być? czy musze juz skożystac z tego ze mam gwarancje czy sam moge cos na to poradzić??

Z góry dzieki za pomoc!!

włącz UDMA na nagrywarce:

http://www.xp.net.pl/art/windowsxp_full_optym.html , procedura jest taka jak w przypadku dysku twardego (opisanego w tym linku).

Aha i jak by komuś było to przydatne to skład mojego kompa to :

Athlon 64 3700+ (OC 4000+)

FORSA GeForce 7300 GT 256 MB DDR2

1536 MB RAM (3x512) DDR

Dysk twardy 160 GB

Nagrywarka dvd rw lite on

Płyta główna ASUS A8V-VM

Zasilacz 350W

Orginal Windows XP Home Edition SP2 PL

Złączono Posta : 20.09.2007 (Czw) 17:43

ten link nie działa

działa juz.

ok działa

Złączono Posta : 20.09.2007 (Czw) 17:47

dzieki ża dałes link ale ja nic nie kapuje z tego. sorry

to sie jakoś włacza czy cos?

sorry za moja ciemnosc

Złączono Posta : 20.09.2007 (Czw) 17:49

kurcze sorry pomieszalo mi sie cos!!

Tam jest wszystko wytłumaczone to sam dojde do tego

miałem duzo kart otworzonych w ie i to przez to i wszysko mi sie pomieszało

Złączono Posta : 20.09.2007 (Czw) 18:07

Nic mi to nie dało

Niektórych danych wogóle sie nie da przenieśc z dvd na dysk a nie które idą 30 minut!!

Złączono Posta : 20.09.2007 (Czw) 18:43

Jak by to miało pomóc to dysk twardy mam podpięty takim płaskim czerwonym kabelkiem a nie tą duzą szeroką taśmą. A nagrywarke mam podpiętą ta szeroka tasma!! Niewiem co mam robić ale to troche mnie denerwuje ze tak długo musze czekać żeby cos zgrać na dysk albo czasami wogóle niemam takiej możliwosci!!

Pobierz sterowniki ASPI. A TU OPIS.

interfejs SATA

interfejs IDE

wymień taśmę, podłącz inny czytnik.

znalazłem rozwiazanie problemu!! Jak by ktos miał taki problem jak ja to niech tutaj zajrzy

http://forum.wiadomosc.info/index.php?s … PIO,na,DMA