Problem z nagrywarką DVD Samsung TS-H552

Witam wszystkich!

Mam problem z nagrywarką opisaną w temacie. Problem polega na tym iż nagrywa ona doskonale płytki CD-R i CD-RW natomias nie bardzo chce nagrywać płytki DVD objawy są takie że przy kasowaniu nośnika w połowie wyskakuje “szufladka” i nośnik nie jest kasowany poza tym przy nagrywaniu płytka nagrywa do pewnego momentu a potem równierz samoczynnie wyskakuje niedokańczając nagrywania podkreślam że dzieje się to tylko przy płytkach DVD. Po odwiedzinach w serwisie szybkim ruchem facet naprawił usterkę która tkwiła w ustawieniach zakopana gdzieś w “moim komputerze— właściwości— menadrzer urządzeń” niestety jak to bywa musiałem postawić system i owe ustawienie znów się “rozstroiło”. Jeżeli ktoś dysponuje wiedzą co może być przyczyną i jak przestawić ową konfigurację będę bardzo wdzięczny.

Pozdrawiam i z góry dziękuję

PS Sorki wielkie za masę byków w txt :mrgreen:

w jakim programie nagrywasz ? moze wejdz w menadzera odinstaluj napęd i zrób restart komputera nich system sam go zainstaluje jeszcze raz

próbowałem już w nero 6 i 5.5 a nawet w paru innych włącznie z plaginem do WinComandera ale to nic nie daje a ostatecznie próbuje zrobić to w dokładnie tej samej wersji nero która była wcześniej i po przestawieniu w serwisie nagrywało. Problem tkwi w tym włączeniu\wyłączeniu opcji która nie wiem gdzie dokładnie jest

zerknij na Ten problem wydaje mi sie podobny do twojego

Sprawdź to jak masz 2000/XP - tryby pracy dysku i napędów CD.

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 851#213851