Problem z nagrywarką DVD


(patryk magdziak) #1

Witam.

Chodzi o to ze kiedy uruchamiam komputer bez plytki w napedzie wszystko jest ok. Kiedy tylko wloze plytke do napedu (bez znaczenia czy cd czy dvd) za kazdym razem nastepuje reset systemu w momencie próby otworzenia plytki. Jezeli chce uruchomic komputer z plytka w srodku w momencie bootowania napedu rowniez nastepuje reset i tak do momentu az wyjme plyte z nosnika. Odpialem nagrywarke i podlaczylem nowa prosto ze sklepu i problem rowniez sie powtorzył. Zmienialem kabelki napiecia i tasmy IDE lecz to rowniez nie pomoglo. Komputer ma ok.9 miesiecy, a problem pojawil sie od kilku ostatnich dni. Procek jest niepodkrecany nie bylo rowniez zadnych zmian w podzespolach biosie i systemie operacyjnym. Mój system to winXP 2002 z prockiem amd sempron 3400+ ,GeForce FX 5500, 1GB RAM dysk ST3160212A, a testowane nagrywarki to LITE-ON DVDRW LH-20A1P i LG.

Z gory dziekuje za pomoc.


(system) #2

a jaki zasilacz model ?? jaka płyta główna ?? zamień taśmę ide z napędem - miejscami, z tą na której masz dysk twardy - zamień na kanałach ide (podłączysześ nagrywarkę na master, oddzielnie czy z innym napędem, dyskiem na tej samej taśmie ??)


(patryk magdziak) #3

zasilacz 300W model LC-B300ATX plyta glowna to cos z K8U w tej chwili dysk jest na master na IDE0 a nagrywarka na IDE1 master ale probowalem juz roznych kombinacji i niestety nie pomoglo


(system) #4

zacznij od wymiany zasilacza (pożycz od kogoś, zakup nowy), ten szrot może nie radzić sobie z obsługą twojego sprzętu i stąd twoje problemy.


(patryk magdziak) #5

ale czy to mozliwe zeby przestal sobie radzic tak nagle bez przyczyny ? Przez 9 miesiecy bylo ok. Jezeli go wymienic to na jaki? Dzieki.


(system) #6

właśnie tak działają zasilacze-szroty działają i nagle przestają - ale nie ma 100%gwarancji że to on jest powodem twoich problemów, to może być kwestia jeszcze kontrolera ide na płycie głównej, mimo to obowiązkowa zmiana zasilacza, jaki posiadasz sprzęt: płytę główną, procesor, kartę graficzną ??

istotne są to informacje aby dobrać odpowiedni zasilacz do twojej konfiguracji :slight_smile:


(patryk magdziak) #7

plyta K8U procek AMD Sempron 3400+ grafa GeForce FX 5500


(Łukasz14) #8

radzę wymeinić zasilacz coś mogło z nim sie stać i teraz nie może chłodzić mocno podczas startu systemu.


(system) #9

http://allegro.pl/item188774199_amacrox ... m_cy_.html

najbardziej się opłaca (w stosunku wydajności,możiwości do ceny)

http://allegro.pl/item191053490_amacrox ... m_cy_.html

ten o słabszej nieco mocy :slight_smile: - spokojnie pociągnie twój sprzęt

albo coś niedrogiego

http://allegro.pl/item191860133_mega_pr ... a_pci.html

wybór należy do ciebie w zależności od posiadanych funduszy


(Asterisk) #10

Zapoznaj się z tą stroną i zmień tytuł na konkretny, używając

funkcji icon_edit.gif