Problem z nagrywarką DVD

Witam! :slight_smile:

Mam dziwny problem z nagrywarką DVD NEC, otóż często nie czyta mi płyt, albo nie da się zgrać albo dtworzyć niczego z tej płyty, drugim razem zaś z tą samą płytką jest wszystko w porządku.

Już praktycznie wszystko robiłem, zmieniłem firmware, czyściłem i tak w kółko…

Ostatnio odkryłem najbardziej zaskakującą rzecz! Okazało się, że nagrywarka jest całkowicie dobra… u kolegi sprawdzałem i śmigała aż miło.

Pomysłałem, że pewnie jest coś nie tak z portem na płycie głównej.

Załatwiłem inną nagrywarkę i okazało się, że z nią u mnie też jest wszystko w porządku. :shock:

Czy to jest możliwe, może jakiś konflikt urządzeń? O co chodzi?

Proszę o pomoc! Z góry THX

Czytanie i szukanie nie boli:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 851#213851

Nie wiem co ten problem ma wspólnego z moim… :? Przeczytałem ten topic i przejżałem też odnośniki z inych forów ale nic nie ma. :frowning:

na pewno nie konflikt urządzeń (przerwań) może coś z kontrolerem ide lub taśmą, przejżyj logi systemowe

panel sterowania->narzędzia administracyjne->logi ?? (nie pamiętam nazwy)

zakładka system

Eeeee coś chyba się zapędziłem i spieprzyłem coś :stuck_out_tongue:

c8ba65fd80daba28m.jpg

Teraz mi już nawet nie wykrywa tego napędu… Da się to jakoś odkręcić? Dodam jeszcze, że system to Vista.

usuń wszystkie elementy które mają znaczek znaku zapytania i uruchom ponownie komputer.

Z taśmą jest wszystko wporządku bo sprawdzałem podłączając inną, a te logi to sory ale nie wiem gdzie to sprawdzić i jak to sprawdzić. :?

Złączono Posta : 21.07.2007 (Sob) 0:50

Nic to nie daje przy ponownym uruchomieniu pojawiają się monity instalowania oprogramowania sterownika urządzenia, po czym łączy się z witryną windows update i pisze, że nie znaleziono oprogramowania sterownika. Jak to do cholery można zainstalować… bo coś mi się nie uśmiecha znowu system robić??

Złączono Posta : 21.07.2007 (Sob) 1:45

Nagrywarka chodzi przed wyłączeniem tych monitów, ale jak wyłącze je to pisze, że jest odłączona i wtedy już nie moge zniej korzystać. Co zrobić, żeby wyłączyć te cholerne monity i nie wyłączać urządszenia? PROSZĘ POMÓŻCIE!