Problem z nagrywarką DVD :(

Witam, jestem posiadaczem nagrywarki Samsung SH-W162C. Ostatnio zaczęła robić problemy z nagrywaniem: wpierw nagrywała bardzo długo (przy prędkości 8x trwało to ok. 35min). Teraz nie jest zdolna do prawidłowego nagrania płyty. Nero pokazuje takie informacje: “Write error”, “Session fixation error”, “Could not perform end of Disc-at-once”. Próbowałem innym programem coś nagrać - Alcohol 120% - również “Write error”. Zainstalowałem najnowszy firmware w nagrywarce ale to nic nie dało. Macie jakieś sugestie, propozycje??

Pozdrawiam

b3r53rk3r

A płyty masz dobre? Nie próbujesz przypadkiem wypalić więcej niż płytka mieści?

Czasami zdarza się, że brzeg płyty jest uszkodzony, wtedy właśnie nie można zakończyć ścieżki. Sprawdź na jakiejś dobrej płytce czy się dobrze nagra. Albo na zwykłej CD nagraj jakiś jeden mały pliczek, tak żeby ścieżka nie doszła do końca płyty. Napisz co się dzieje.

Korzystam od dawna z TDK DVD+R i DVD-R. Zawsze mi się bardzo dobrze nagrywało na nich… Spróbowałem nagrać coś na CD-R - udało się… Później spróbowałem nagrać coś na TDK DVD+R i parę płyt się udało nagrać (parę się nie udało). Na DVD-R nie udało się nic nagrać. A co do pojemności - nie upycham do maksymalnej pojemności płyty.

Hmm… to może być problem sprzętowy… Nie jestem w tej dziedzinie expertem więc dalej chyba nie pomogę.