Problem z nagrywarka DVD

Witam.Od kilku dni mam problem z nagrywarka DVD.Po wlozeniu jakiejkolwiek plyty po prostu nie czyta danych.Zielona lampka czytnika na poczatku sie swieci po czym nie dzieje sie nic.Stalo sie cos takiego samoczynnie,bez zadnej ingerencji w sterowniki czy uszkodzenia mechanicznego.Ustawienia BIOSu zmienilem na domyslne,wymienilem tasme polaczeniowa z plyta glowna i dalej bez efektu.Dodam ,ze nagrywarka jest w miare nowa-ma ok 2 lat jednak z poprzednia rowniez byl problem-wysuwala plyty samoczynnie.Gdzie moze tkwic przyczyna i jak rozwiazac ten problem?Z gory dzieki za info.

witaj skoro ma ona juz około 2 lat to nie jest nowa,zależy też ile na niej nagrywałeś,ale wg mnie to ona poprostu 'PADŁA" czas na nową

miałem to samo ze s.p magrywarką CD ,musisz kupić nową

WHITEBOY26 ,

Poczytaj Konkretne tematy… ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

Przeinstaluj napęd (w Menadżerze urządzeń odinstaluj kanał na którym jest nagrywarka i uruchom ponownie komputer).

Przeinstaluj ASPI.

Wgraj najnowszy firmware do nagrywarki.

Przeczyść fizycznie napęd (albo rozbierz, albo kup specjalną płytę).