Problem z nagrywarka DVD

(Rafalceslak) #1

Witam.Od kilku dni mam problem z nagrywarka DVD.Po wlozeniu jakiejkolwiek plyty po prostu nie czyta danych.Zielona lampka czytnika na poczatku sie swieci po czym nie dzieje sie nic.Stalo sie cos takiego samoczynnie,bez zadnej ingerencji w sterowniki czy uszkodzenia mechanicznego.Ustawienia BIOSu zmienilem na domyslne,wymienilem tasme polaczeniowa z plyta glowna i dalej bez efektu.Dodam ,ze nagrywarka jest w miare nowa-ma ok 2 lat jednak z poprzednia rowniez byl problem-wysuwala plyty samoczynnie.Gdzie moze tkwic przyczyna i jak rozwiazac ten problem?Z gory dzieki za info.

(Tomj) #2

witaj skoro ma ona juz około 2 lat to nie jest nowa,zależy też ile na niej nagrywałeś,ale wg mnie to ona poprostu 'PADŁA" czas na nową

(Gural7) #3

miałem to samo ze s.p magrywarką CD ,musisz kupić nową

(Agatonster) #4

WHITEBOY26 ,

Poczytaj Konkretne tematy... ze zwróceniem szczególnej uwagi na pierwszy post. Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie.

Proszę poprawić pisownię w opisie problemu. W celu dokonania korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało usunięciem tematu do Kosza.

(Adalbert) #5

Przeinstaluj napęd (w Menadżerze urządzeń odinstaluj kanał na którym jest nagrywarka i uruchom ponownie komputer).

Przeinstaluj ASPI.

Wgraj najnowszy firmware do nagrywarki.

Przeczyść fizycznie napęd (albo rozbierz, albo kup specjalną płytę).