Problem z nagrywarka DVD

Witam. Kilka dni temu kupiłam nagrywarke dvd LG. Nagrałam około 5 płyt przy pomocy Nero 6 i wszystko było ok. Ale pozniej przy kazdym nagrywaniu komp mi sie wieszał i wyskakiwał niebieski ekran ze zrzucaniem pamieci fizycznej. Od kilku dni nic nie moge nagrac, bo ciagle tak sie dzieje. Czy to wina tej nowej nagrywarki? Co moge z tym zrobic? Zaniesc nagrywarke do serwisu, bo jest na gwarancji czy sama moge to jakos naprawic?

Podaj konfiguracje komputera.

Celeron 2.40 GHz

256 MB RAM

Płyta głowna ASRock P4j45PE(+)

Dysk WDC 80 GB

Karta graficzna NVIDIA GeForce FX 5200

podaj całą nazwę nagrywary :slight_smile:

Może masz zasilacz zbyt słaby, albo nie trzyma dobrze napięcia. Miałem podobny problem z powodu zasilacza. Spróbuj wgrać bios nowy do nagrywarki, może przyniesie to jaki efekt.

Tez myslałam, ze to moze byc zasilacz, ale wymieniałam go na nawy tego samego dnia kiedy kupiłam nagrywarke, bo poprzedni mi sie spalił i kolesie w serwisie mowili ze bedzie wszystko ok, tzn. ze jest wystarczajacy dla tego wszystkiego co mam w kompie. A czy przypadkiem jak wgram nowy BIOS to nie strace gwarancji na te nagrywarke? No coz, chyba bedzie musiało skonczyc sie na tym, ze zawioze kompa do serwisu, bo jest jeszcze cały na gwarancji, wiec nie moge za bardzo w nim grzebac. :frowning:

Jeśli wgrasz oficjalny bios to nie powinienes miec problemów z gwarancją

A czy normalnie odtwarza?? Może spróbuj przeinstalować nero, czy na innym kompie chodzi normalalnie?

Tak będzie najlepiej :slight_smile:

No i zaniosłam. Wszystko co koleś zrobił sprowadziło sie do nagrania kilka razy płyt DVD i ponoc wszystko jest ok. Przyniosłam kompa do domu i znow to samo. Co moge jeszcze zrobic, bo na serwis chyba juz nie moge liczyc? Czy format partycji systemowej cos pomoze? Czy to moze byc wina dysku?

Zasilacz się spalił - przy okazji mogło iść coś jeszcze.

Zrób konserwację kompa - sprawdź wszystko dokładnie na płycie.

Sprawdź pamięć tak:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=50125

Nagrywarę podłącz jako Master na II kanale IDE tak - zastosuj nową taśmę sygnałową 80 żyłową:

http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic.php?t=42381

Wgraj najnowsze firmware do napędu.

Nie da rady, kompa mam na gwarancji jeszcze więc nie mogę go otworzyć i zdjąć plomb, bo ją stracę. A w serwisie twierdzą, że wszystko jest ok, ale nie jest. To może jednak zrobić ten format? Myślicie, że to coś pomoże?

Jeśli w serwisie było dobrze - to pewnie Ty coś źle robisz.

Może użyj firmowych nośników DVD,nagrywaj DVD max z prędkości x4 i zobacz.

Pamięć możesz sprawdzić.

I idź z nim do serwisu i po naprawie sprawdź kompa przy nich czy wszystko chodzi.