Problem z Nagrywarka i cd-romem

ostanio odlaczylem (kable i zaworki wyjolem) nagrywarke i cd-roma!! podlaczylem ponowanie!! Windows Xp dodal sprzet ale gdy wchodzilem wlasciwosci komputera i w sprzet to cd rom i nagrywarka byla pod znakim pytania wybralem kreator aktualizacji sprzetu!! nic nie dalo obie zeczy nie dzialaly nacisnelem na nie i w Oglolnych zaklace mialem tak informacjie: System Windows nie może uruchomić tego urządzenia sprzętowego, ponieważ jego informacje o konfiguracji (w rejestrze) są niekompletne lub uszkodzone. (Kod 19)

Aby uruchomić narzędzie do rozwiązywania problemów przeznaczone dla tego urządzenia, kliknij Narzędzie do rozwiązywania problemów.

NIE WIEM CO MAM ZROBIC

Odepnij taśme jeszcze raz , sprawdz na nagrywarce czy dobrze założyłeś zworke na Master, a na CD na Slave.

Podłącz dobrze taśme wtyczka do plyty i ostatnia wtyczka do Master środkowa do Slave.

Do płyty idzie ta wtyczka która najbardziej jest oddalona między środkową a końcową.

robilem tak :frowning: !!

Wejdz do menadzera urządzeń i odinstaluj pomocniczy kanał IDE nagryware i cd i restart kompa niech zainstaluje i zobacz.

to tez robilem poniewaz windows kazal mi wejsc w narzędzia do rozwiązywania problemów przeznaczone dla tego urządzenia!!i wlasnei tam bylo ponpunkt zeby usunoc i zeby sam dodal!! i nic z tego

A byłeś na forum.cdrinfo.pl ??

Może tam znajdziesz odpowiedź ?? :?

To ostatnie rozwiązanie odinstaluj kanał pomocniczy IDE, nagryware ,CD - wyłącz kompa.

Odepnij taśme sygnałową i wtyczki zasilające z nagrywary i CD, uruchom kompa niech zainstaluje kanał IDE.

Z uruchom komenda sfc /scannow wgraj ASPI w wersji 4.71.2

  • wyłącz kompa sprawdz j eszcze raz zworki i podłącz wszystko i niech system zainstaluje napędy.

sorrki ale nie wiem o ci ci chodzi???

jezli moge sie spytac co to jest bo bobrze sie nie znam na kompie

Poszukaj na forum.cdrinfo.pl odpowiedzi na Twój problem, może tam ją znajdziesz. Jest to forum zajmujące się cd-romami, nagrywarkami, dvd itp. :slight_smile:

A gogle nie działają wpisz ASPI 4.71.2

http://www.google.pl/advanced_search?hl=pl

zrób narazie wszystko to co mówiłem bez tych sterowników.

Poczytaj tu:

http://www.cdrinfo.pl