Problem z nagrywarką LG GSA-H55N

Kupiłam nagrywarkę dvd LG GSA-H55N. Zamontowałam ją w miejscu starego napędu (czytającego CD tylko) w taki sam sposób.

Komputer przy kliknięciu w ikonę napędu podaje komunikat: Dysk D niedostepny, nieprawidłowa funkcja.Napęd nie otwiera się, nie świeci dioda.

Zostałam poinformowana ,że może to być wina bios. Próbowałam zainstalować wersję dla tej nagrywarki, ale po rozpakowaniu pliku i próbie otworzenia pojawiła się informacja: valid atapi device can not be found

F/W model is DVD-RAM LG GSA-H55N.

Czy ktoś ma jakiś pomysł? Jakie jeszcze informacje podać? Tylko proszę dużymi literami, bo ja dopiero zaczynam ogarniac to wszystko.

Czy ustawiłaś dobrze zworki w tym napędzie? Jak jest sama to zworka powinna być na master. Jak z innym napędem, to jeden na master, a drugi na slave i podłączasz je do płyty: master–slave------płyta główna. Sprawdź jeszcze, czy zasilanie dobrze się trzyma.

Nawet jeśli wciśniesz przycisk otwierania?

Sprawdź wtedy podłączenie zasilania do napędu(użyj innej wtyczki).

Właśnie , po wciśnięciu przycisku otwierania kieszeń powinna się wysunąć.

Więc albo nie podpiąłeś zasilania ,albo masz walniętą linie zasilania napędu od zasilacza ( podłącz inny przewód zasilający ) albo nagrywarka jest padnięta. Udaj się z nią na inny komp lub do serwisu.

Zworki są tak właśnie ustawione. Jak podłączam stary napęd to wszystko chodzi normalnie na tym samym kablu zasilania. Nie otwiera się po wciśnięciu przycisku. Nie próbowałam podłączać nagrywarki do innego kompa. Jak spróbuję to sie odezwę.

Ale, czy jest ona widoczna w biosie? Jak tak, to:

W Menu start->Uruchom, wpisz regedit:

Znajdź klucz

HKLM\SYSTEM\CurrentControlSet\Control\Class{4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318}

Klucz {4D36E965-E325-11CE-BFC1-08002BE10318} nie rozwijaj tylko zaznacz .Po prawej stronie

będą wpisy, w których zlokalizuj klucze UpperFilters oraz LowerFilters i je usuń. Przed usunięciem, sprawdź, czy jesteś w dobrym miejscu. Włącz komputer na nowo

Możesz jeszcze w Menadżerze Urządzeń w kontrolerach IDE odinstalować kanał, do którego podłączony jest napęd. Resetujesz kompa i czekasz, aż Windows zainstaluje je na nowo.

Przeinstaluj ASPI: http://www.instalki.pl/programy/downloa … Driver.php

Instrukcja

Wgraj nowy firmware :arrow: Klik

Jednak okazało się,że napęd był felerny. Wymienili, nowy działa. To znaczy, otwera się. Czy wszystko funkcjonuje bez problemu jeszce nie wiem, bo tylko zdążyłam jedną grę zainstalować i sprawdzić czy film odtwarza. Być może będę jeszcze potrzebowała pomocy. Dzięki za to co do tej pory.

Będę potrzebowała.

Innego filmu nie odtwarza. Nie chce nagrywać na CD. Nie wiem jak z DVD, bo nie mogę zainstalować nero. Komputer informuje mnie, że system nie został zmodyfikowany aby dokończyć instalację, czy coś w tym stylu. Kiedy mam płyte CD w napędzie przy każdej probie przeniesięnia czegoś na nią pojawia się i nformacja, że windows napotkał problemy z kopiowaniem pliku. Kiedy w napędzie nie ma płyty, pliki dają sie przenosić ale po włożeniu kreator informuje, że dysk nie nadaje sie do zapisu (próbowałam kilka).

I jeszcze co to jest to ASPI? Bo tu też mi cos nie wychodzi. Kiedy otwieram plik install, pokazuje się okno, na czarnym tle wymienione rodzaje windowsa i “aby kontynuować naciśnij dowolny klawisz”. Po naciśnięciu klawisza okno znika i nic się nie dzieje.

Po za tym inne instrukcje wykonałam.

Dałem Tobie tą instrukcję :arrow: Klik

W środku jest też opis co to za sterowniki.

Jak instalować ASPI:

Otwórz notatnik i wklej:

dla systemu Win98/Me: install.bat X86

dla systemu Xp/2000 wklej: install.bat XP32

dla xp 64 bitowej: install.bat XP64

Zapisz to w katalogu, gdzie wypakowałaś pliki ASPI. Nazwij np install.txt. Zmień rozszerzenie z txt na BAT i uruchom ten plik (2x lewym przyciskiem myszy).

Możesz od razu zapisać jako install.bat, tylko w typach plików przestaw na Wszystkie pliki.

Przecież mówiłam, że do mnie trzeba duzymi literami. Jakoś mi umknęło. Dzięki w każdym razie. Ależ masz szybki czas reakcji.

Pozdrawiam