Problem z nagrywarką - nie nagrywa płyt wielokrotnego zapisu

Powiedzcie mi specjaliści,mam mianowicie taki problem:nagrywarka samsung,do tego zainstalowane ashampoo burning studio a do obrazow virtual cd,a problem jest taki, że ashampoo nie nagrywa mi płyt wielokrotnego zapisu tylko jednokrotnego(bez problemów).W związku z tym mam pytanie czy to moja nagrywarka może być już wysłużona czy jest jakiś konflikt z programami virtual cd i ashampoo.Dodam jeszcze,że virtual jest równocześnie wyłączony podczs prób nagrywań z ashampoo.

Zmieniony tytuł. Magik.

Hej,

:arrow: A czy pojawia się jakiś komunikat dotyczący problemów z wypaleniem płytki RW?

:arrow: Czy płytka jest nowa? Ile razy była wypalana / kasowana?

Taki wniosek może być jak najbardziej prawdziwy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

nie pojawiaja sie bledy tylko sie zawiesza a plytka jbyla nowa sony,chyba ze ta sony firma to lipa

Hej,

:arrow: Są problemy z wyjęciem płytki z napędu?

:arrow: Jakiej aplikacji używasz do nagrywania?

:arrow: Czy zawieszenie następuje zaraz po rozpoczęciu nagrywania czy też zawiesza się dopiero w trakcie procesu?

:arrow: Jeśli masz możliwość, spróbuj nagrać dane na inną płytkę RW. Przydałoby się też, byś spróbował wypalić dane na tej płytce, ale przy użyciu innej nagrywarki.

Ogólnie raczej nie. Aczkolwiek nawet u najlepszych producentów mogą trafić się uszkodzone egzemplarze.

Pozdrawiam,

Dimatheus

wygląda na to że wszystko nagrywa ok,ale na końcu przy zamykaniu sesji nagrywa jeszcze z godzine i potem komunikat ze naralo sie ok ale na plycie nie ma nagranych danych,dalej jest pusta ale jak ja ogladam to sa slady,paski nagrywania

Gdy sesja niezostanie zamknięta to dla urządzeń odczytujących płyta jest pusta.

Dopiero zamknięcie sesji powoduje,że nagrane dane są widoczne a Twoja nagrywarka ma najwyraźniej problem z zamykaniem.

Hej,

A co z powyższymi dwiema kwestiami?

Ewentualnie płyta jest walnięta i stąd taki problem.

:arrow: Czy próbowałeś płytkę kasować - ale poprzez kasowanie całkowite, nie poprzez szybkie czyszczące tylko sektory zawierające strukturę plików?

Pozdrawiam,

Dimatheus

z zamykaniem sesji jest wlasnie problem,niby ja zamyka ale dlugo to trwa az w koncu sie udaje,jest komunikat ze plyta z danymi jest nagrana ale mimo wszystko plyta jest PUSTA

Hej,

Z zamykaniem sesji na płytach RW czy w ogóle we wszystkich płytach?

0

A co z odpowiedziami na powyższe?

Pozdrawiam,

Dimatheus

@Dimatheus

Autor najzywczajniej olał wątek …

=============

CD-RW/DVD-RW prwadę Ci powie … jeśli sprzęt nie potrafi nagrać takich płyt, a ma je w specyfikacji, jest do wymiany …

Hej,

Na dobrą sprawę tak. Aczkolwiek sam spotkałem się z sytuacją, że napęd nie wypalał tylko płytek CD-R, a CD-RW tak. Nie wiem jak to wytłumaczyć. W każdym bądź razie poszedł na gwarancji i dostałem nowy… :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

sorki za małą przerwę w odpowiedzi,jeżeli chodzi o płyty dvd-r to nagrywa w porządku.Kupiłem płytę dvd-rw Verbatim i jest ta sama sytuacja(nie nagrywa),zmieniałem programy do nagrywania i jest to samo,nagrywa płyty jednokrotnego zapisu.

Hej,

Skoro tak, to na 99% napęd nadaj się do wymiany - niemożność wypalania płyt RW to zwykle pierwszy objaw, później pójdzie lawinowo - problemy z nagrywaniem płyt CD, DVD, a później nawet z samym ich odczytem. Jeśli nagrywarka jest na gwarancji, czym prędzej ją oddaj. Jeśli nie, szykuj się na zakup nowej. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus