Problem z nagrywarką - nie nagrywa płyt wielokrotnego zapisu

(Damiano Ref) #1

Powiedzcie mi specjaliści,mam mianowicie taki problem:nagrywarka samsung,do tego zainstalowane ashampoo burning studio a do obrazow virtual cd,a problem jest taki, że ashampoo nie nagrywa mi płyt wielokrotnego zapisu tylko jednokrotnego(bez problemów).W związku z tym mam pytanie czy to moja nagrywarka może być już wysłużona czy jest jakiś konflikt z programami virtual cd i ashampoo.Dodam jeszcze,że virtual jest równocześnie wyłączony podczs prób nagrywań z ashampoo.

Zmieniony tytuł. Magik.

(Dimatheus) #2

Hej,

:arrow: A czy pojawia się jakiś komunikat dotyczący problemów z wypaleniem płytki RW?

:arrow: Czy płytka jest nowa? Ile razy była wypalana / kasowana?

Taki wniosek może być jak najbardziej prawdziwy.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Damiano Ref) #3

nie pojawiaja sie bledy tylko sie zawiesza a plytka jbyla nowa sony,chyba ze ta sony firma to lipa

(Dimatheus) #4

Hej,

:arrow: Są problemy z wyjęciem płytki z napędu?

:arrow: Jakiej aplikacji używasz do nagrywania?

:arrow: Czy zawieszenie następuje zaraz po rozpoczęciu nagrywania czy też zawiesza się dopiero w trakcie procesu?

:arrow: Jeśli masz możliwość, spróbuj nagrać dane na inną płytkę RW. Przydałoby się też, byś spróbował wypalić dane na tej płytce, ale przy użyciu innej nagrywarki.

Ogólnie raczej nie. Aczkolwiek nawet u najlepszych producentów mogą trafić się uszkodzone egzemplarze.

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Damiano Ref) #5

wygląda na to że wszystko nagrywa ok,ale na końcu przy zamykaniu sesji nagrywa jeszcze z godzine i potem komunikat ze naralo sie ok ale na plycie nie ma nagranych danych,dalej jest pusta ale jak ja ogladam to sa slady,paski nagrywania

(Cedar) #6

Gdy sesja niezostanie zamknięta to dla urządzeń odczytujących płyta jest pusta.

Dopiero zamknięcie sesji powoduje,że nagrane dane są widoczne a Twoja nagrywarka ma najwyraźniej problem z zamykaniem.

(Dimatheus) #7

Hej,

A co z powyższymi dwiema kwestiami?

Ewentualnie płyta jest walnięta i stąd taki problem.

:arrow: Czy próbowałeś płytkę kasować - ale poprzez kasowanie całkowite, nie poprzez szybkie czyszczące tylko sektory zawierające strukturę plików?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Damiano Ref) #8

z zamykaniem sesji jest wlasnie problem,niby ja zamyka ale dlugo to trwa az w koncu sie udaje,jest komunikat ze plyta z danymi jest nagrana ale mimo wszystko plyta jest PUSTA

(Dimatheus) #9

Hej,

Z zamykaniem sesji na płytach RW czy w ogóle we wszystkich płytach?

0

A co z odpowiedziami na powyższe?

Pozdrawiam,

Dimatheus

(marcin82) #10

@Dimatheus

Autor najzywczajniej olał wątek ...

=============

CD-RW/DVD-RW prwadę Ci powie ... jeśli sprzęt nie potrafi nagrać takich płyt, a ma je w specyfikacji, jest do wymiany ...

(Dimatheus) #11

Hej,

Na dobrą sprawę tak. Aczkolwiek sam spotkałem się z sytuacją, że napęd nie wypalał tylko płytek CD-R, a CD-RW tak. Nie wiem jak to wytłumaczyć. W każdym bądź razie poszedł na gwarancji i dostałem nowy... :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus

(Damiano Ref) #12

sorki za małą przerwę w odpowiedzi,jeżeli chodzi o płyty dvd-r to nagrywa w porządku.Kupiłem płytę dvd-rw Verbatim i jest ta sama sytuacja(nie nagrywa),zmieniałem programy do nagrywania i jest to samo,nagrywa płyty jednokrotnego zapisu.

(Dimatheus) #13

Hej,

Skoro tak, to na 99% napęd nadaj się do wymiany - niemożność wypalania płyt RW to zwykle pierwszy objaw, później pójdzie lawinowo - problemy z nagrywaniem płyt CD, DVD, a później nawet z samym ich odczytem. Jeśli nagrywarka jest na gwarancji, czym prędzej ją oddaj. Jeśli nie, szykuj się na zakup nowej. :slight_smile:

Pozdrawiam,

Dimatheus