Problem z nagrywarką Pioneer DVR-212 i niektórymi płytami

(Bodomterror) #1

Witam mam taki oto problem gdy wkładam niektóre płyty np czystą dvd esperanze to przy rozpędzaniu tak trzeszczy jak by płyta nie trafiała w środku tam gdzie powinna i jak zwraca płytę to w okolicy pierścienia jest trochę zarysowana i jak by spiłowana bo jak by pył jest na nim ;/ jak nagrywałem pierwszą płytę to na starcie tak mi się raz zrobiło ale nagrałem okej

(Monczkin) #2

Proszę nazwać temat konkretnie.

(efazeti) #3

być może płyty źle wyważone, jeśli nie chcesz po pół roku mieć problemów z odczytem danych na nagranych płytach to lepiej używaj dobrych nośników (np. Verbatim) i nie nagrywaj na najwyższych prędkościach

(Bodomterror) #4

Właśnie też tak myślałem i chciałem się upewnić bo tak to bym nie potrzebnie ją w serwis wysyłał i w następnym tygodniu zamierzam kupić właśnie verbatimy bo tych co używałem to trochę się zarysują i nie czyta ich ;/

W dniu 21.04.2008 , o godzinie 15:02 został dopisany post przez Starscream

Witam odświeżam temat ponieważ ostatnio zaopatrzyłem się w kamerę i nagrałem całe zdarzenie link do filmiku tutaj http://pl.youtube.com/watch?v=9r_zKruJ_Mg płyta w napędzie do Verbatim DVD-R

(Antek A) #5

ten trzask pod koniec filmiku dochodzi z nagrywarki ?? :o

(Bodomterror) #6

Tak z nagrywarki i na płycie po wyjęciu jest pyłu trochę na pierścieniu jak by ją szlifowało trochę

(Antek A) #7

no to w takim razie coś jest nie tak z nagrywarką... jeśli masz ją jeszcze na gwarancji to oddaj do serwisu, a jeśli nie to wyciągnij, rozkręć i zobacz w bebechy może znajdziesz przyczynę

(Bodomterror) #8

Dodam że miałem takie płytki niebieskie pisze na nich 3 rays to nagrywałem na nich i nie było problemu