Problem z nagrywarką Pioneer DVR-212 i niektórymi płytami

Witam mam taki oto problem gdy wkładam niektóre płyty np czystą dvd esperanze to przy rozpędzaniu tak trzeszczy jak by płyta nie trafiała w środku tam gdzie powinna i jak zwraca płytę to w okolicy pierścienia jest trochę zarysowana i jak by spiłowana bo jak by pył jest na nim ;/ jak nagrywałem pierwszą płytę to na starcie tak mi się raz zrobiło ale nagrałem okej

Proszę nazwać temat konkretnie.

być może płyty źle wyważone, jeśli nie chcesz po pół roku mieć problemów z odczytem danych na nagranych płytach to lepiej używaj dobrych nośników (np. Verbatim) i nie nagrywaj na najwyższych prędkościach

Właśnie też tak myślałem i chciałem się upewnić bo tak to bym nie potrzebnie ją w serwis wysyłał i w następnym tygodniu zamierzam kupić właśnie verbatimy bo tych co używałem to trochę się zarysują i nie czyta ich ;/

W dniu 21.04.2008 , o godzinie 15:02 został dopisany post przez Starscream

Witam odświeżam temat ponieważ ostatnio zaopatrzyłem się w kamerę i nagrałem całe zdarzenie link do filmiku tutaj http://pl.youtube.com/watch?v=9r_zKruJ_Mg płyta w napędzie do Verbatim DVD-R

ten trzask pod koniec filmiku dochodzi z nagrywarki ?? :o

Tak z nagrywarki i na płycie po wyjęciu jest pyłu trochę na pierścieniu jak by ją szlifowało trochę

no to w takim razie coś jest nie tak z nagrywarką… jeśli masz ją jeszcze na gwarancji to oddaj do serwisu, a jeśli nie to wyciągnij, rozkręć i zobacz w bebechy może znajdziesz przyczynę

Dodam że miałem takie płytki niebieskie pisze na nich 3 rays to nagrywałem na nich i nie było problemu