Problem z nagrywarką po usunięciu Alcohola

Witem,

odinstalowałem Alcohola 120% i zepsuła mi się nagrywarka, podejrzewam ze technicznie jest nadal sprawna.

Problem polega na tym że Windows widzi napęd jako dvd-rm do momentu włożenia płyty. Wtedy zaczyna wykrywać napęd cd.

Co gorsza żaden program do nagrywania nie widzi żadnej nagrywarki.

Sama nagrywarka czyta wszystkie płyty bez problemu, dvd i cd.

Mam wrażenie że alcohol namieszał mi coś w systemie a ja nie potrafię tego poskładać do kupy, dlatego prosiłbym o pomoc i rade jak to naprawić.

Można wejść w menadzer urządzeń i usunąć napęd a następnie kazać wysukać i zainstalować ponownie . Druga opcja to że możesz cofnąć system do dnia z przed instalacji alcohola pod warunkiem że masz punkty przywracania systemu z tamtych dni :slight_smile:

Jeśli metoda podana przez pysiu nie pomoże spróbuj tego:

Daemon Tools i Alcohol pozwalają na zamaskowanie nagrywarki poprzez globalna blokadę rozpoznawania ATIP nośnika, co wiąże się z niemożliwością nagrywania płyt przy włączonej tej opcji. Ale po ich odinstalowaniu wszystko powinno zostać przywrócone do stanu pierwotnego. Spróbuj zainstalować Alcohola ponownie i sprawdź, czy nie masz zaznaczone w opcjach > Emulacja >Ignoruj typ nośnika ATIP. Jeśli tak, to odznacz to, zapisz ustawienia i dopiero wtedy odinstaluj Alcohola.

Marcin3005 , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif

Mam nadzieje że teraz mówi.

Poza tym dziękuje crOw-owi, pomogło.