Problem z nagrywarką Samsung

Witam,

mam nagrywarkę DVD R/RW TS-H552. Problem jest następujący: po naciśnięciu przycisku na napędzie tacka nie wysuwa się, tylko tak jakby “tłucze się” w środku jakby coś ją blokowało. Otwiera się dopiero po kilkunastu takich razach. Często się samoczynnie otwiera (gdy nie ma płyty w napędzie) albo próbuje się otworzyć (gdy jest płyta w napędzie). Bardzo często tacki po prostu zamknąć nie mogę - po kilku sekundach otwiera się sama. Napęd przerywa też pracę - przy kopiowaniu Nero wyskakuje błąd, przy kopiowaniu plików na dysk twardy po kilku minutach pisze że nie ma dysku, a przy instalacji programów czy gier instalator się wiesza a potem uruchamia się kolejny autostart. Zdarza się że Nero przy kopiowaniu dysku DVD wyświetla prędkość 60 MB/s! !!

Serwis gwarancyjny, jeżeli nagrywarka ma gwarancję a jak nie to kup sobie nową za 70 zł i po problemie

Za około 70 - 85 zł masz pionieera 215D ja dziś idę takową kupić bo za swoja stara nagrywarką Sony miałem identyczny problem. Z otwieraniem tacki to problem jest taki iż w środku luźna jest jedna zębatka i czasem nie zaskakuje w tak hmm dziurkę czy tam otworek. Podobno ten model 215 to jedna z najlepszych nagrywarek.

No trudno, nawet 85 zł to dobra cena za dobrą nagrywarkę. Dzięki za zainteresowanie.

http://proline.pl/sklep.php?prodid=PIONEER+DVR-215BK - tak dodam iż BK to iż jest czarna :stuck_out_tongue:

Jedyne co możesz zrobić to wgrać nowy firmware :arrow: Klik

Firmware szukaj tutaj (po lewej Masz listę producentów, znajdź swój model).

Wyczyścić napęd :arrow: instrukcja.