Problem z nagrywarka

po nacisnieciu na przycisk szufladka sie nie wysuwa, musze ja za kazdym razem otwierac jakims drucikiem. jedyny wyjatek to kiedy w napedzie jest juz umieszczona plytka, wtedy szufladka wysuwa sie bez problemu po nacisnieciu na przycisk. mimo to plytki wypala bez najmniejszego problemu.

nagrywarka: Samsung SW-252B 52x/24x/52x

a nie działa jak się w moim komputerze kliknie na napędzie prawym przyciskiem i kliknąć na wysuń???

nie, nie dziala. jest tak jak by sie chciala wysunac a nie mogla:)

Musisz poodociskać lub wymienić tasme zyłową 8)

Kup najlepiej 80 zyłową przyda ci się pózniej do dysku w razie jakiejś awarji.

Cena ok.10 zł

wlasnie rozebralem nagrywarke lecz nie sadze abym byl w stanie tu cos sam zmajsterkowac:/

macie moze jakies linki do artykulow jak to zrobic??

czy to ta tasma:

sam9nd.th.jpg

Zeniu, a co taśma sygnałowa ma do mechanizmu wysywającego tacke z napędu, możesz mi powiedzieć :roll:

Taśma ta służy wymianie danych pomiędzy napędem a płytą główną.

Możliwe że pada już microswitch znajdujący sie pod przyciskiem i raz działa a raz nie. W punkcie serwisowym Ci wymienią za parę złotych.

dziwne zjawisko…

po sciagnieciu obudowy z napedu i podlaczeniu go do zasilania szufladka wysuwa sie bez problemu. gdy zalozylem gorna czesc obudowy zauwazylem ze po nacisnieciu przycisku ‘wozek’ na ktorym jest umieszczony silniczek i laser nie opuszcza sie i szufladka sie nie wysuwa :?

Źle ją zamontowałeś.

ale zawsze dzialala, dopiero od pewnego czasu pojawij sie ten problem

No z mojego przypadku to wiem.

Trzy letnie napęd Samsunga i powymianie tasmy nawet nie próbował sie nie wysuwać :stuck_out_tongue:

:shock: :lol: :shock: