Problem z nagrywarką

moja nagrywarka (liteon 52/24/52) nagle przestała mi wykrywać pllyty cd,widać że płyta startuje w windowsie ale nie pokazuje danych . co mogło sie stać ? siekło ją z niczego,wypalałem cd i wyskoczył błąd,że zapis sie niepowiudł ,i od tego czasu nagrywarka niechodzi,

pozdro pan ziomal

Się uszkodziła.

Jesli masz gwarancje to do sewrisu.

Tylko nie mów im że używałeś nie firmowych płyt .

Ps.

A cha , orginały czyta ?? Czy tylko nie wypala??

nic nie czyta i nic nie wypala a gwarancja sie dawno skonczyła dzieki bogu mam jeszcze drugą nagrywarke DVD moze poszedł laser ? da sie to wymienic i drogie to jest ?

a próbowałeś przeczyścić laser?

kup płyte czyszczącą lasery i spróbuj przeczyścić to może wtedy bedize chodziło

o na to niewpadłem :d

jutro kupie i zobacze :d

Te płyty to jakoś tak mało dają… :-x

Lepiej to zrobić metodą “ręczną” czyli rozkrecic, przeczyścic laser pateczkiem do czszyczenia uszu albo delikatna szmatka i denaturatem.

Z tym bym radził uważać :!:

No chyba nikt tego pić nie będzie :twisted:

Soczewka na laserze nie jest ze szkła, tylko z tworzywa sztucznego. Jak zmatowieje pod wpływem rakcji ze spirytusem to napęd będzie czytał płyty ale chodnikowe :lol:

a co powiecie o http://www.allegro.pl/item89636276_plyt … fonow.html ???

Według mnie może być no bo chyba te płyty sie nie różnią miedzy sobą czymś specjalnym ale nie wiem czy jest sens kupować na allegro bo do tego należy wliczyć koszt przesyłki.

Ja bym kupił w pierwszym lepszym sklepie komputerowym ale skoro chcesz na allegro to według mnie jest ok

Ja powiem że takie płyty nie wiele dają lepiej jest rozkręcić i przczyścić - sorka że powtarzam to co Ktoś inny napisał :slight_smile:

można ten laser jakos wymienić ?drogie to jest ?

Ja czyściłem tak swoje napędy i każdy czytał cidiki. Chodnikowych odczytać nie problwalem… ale może na jakiejś jest kawałek Sinatry nagrany :wink:

Złączono Posta : 09.03.2006 (Czw) 14:33

pan_ziomal laser jest droższy niż cały napęd. :wink: Jak robią to producenci to ja nie wiem.

właśnie mam podobny problem komp mi nie odczytuje płyt . próbowałem przeczyścić to patyczkiem do uszu ale to nic niedało . więc mam pytanie ile koszyuje taka płytka do czyszczenia tego laseru

Spróbuj też zaktualizować firmware.

cena płyty 10-20zł ale powtarzam że są mało skuteczne