Problem z nagrywarką

Mam problem z nagrywarką, otóż przy nagrywaniu płyt CD-R wszystko jest ok, ale gdy wkładam nową płytę CD-RW niby się nagrywa a po zakończeniu, kiedy wkładam ją jeszcze raz do nagrywarki by sprawdzić czy nagrało się dobrze, płyta jest dla niej niewidzialna. Jak włożę do cdrom-u to widzę, że się nagralo, lecz w nagrywarce tego nie sprawdzę. Choć płyta jest w środku, ona uważa, że jej tam nie ma. Nie mogę jej wyczyścić ani wogóle nic. Gdy płyta CD-RW jest w nagywarce, nie mogę otworzyć ikony symbolizującej nagrywarkę. Cholera mnie bierze, bo to nowa nagrywarka i wygląda na to, że jest uszkodzona.

A poza tym, czy gdyby była uszkodzona mogłoby to powodować ciągłe wyłączanie komutera bo to też mnie teraz nęka. Liczę na Waszą pomoc… :evil: :evil: :evil:

a patrzyłęś inego cde-rw może bagrywarka nie lubi takich :twisted:

nagrywałam na dwóch różnych

Co za nagrywara i oprogramowanie i system.

Odinstaluj oprogramownie do nagrywania pakietowego i wgraj najnowsze.

Może zasilacz nie wyrabia i komp się wyłącza - czy problem był przed instalacją nagrywarki.

Użyj Total Commandera do kopiowania plików na CD-RW.

Sprawdz podpięcie nagrywary ustaw na Master na drugim kanale.

Sprawdz czy komp widzi nagryware i czy nie ma konfliktów.

Wgraj ASPI 4.71.2

Poczytaj tu i wrzuć problem:

http://forum.cdrinfo.pl/forumdisplay.php?f=2

-ja mam to samo.

Mam nagrywarkę LITE-ON DVDRW SOHW-832S, a gdy nagrywam płyte cd-rw,nie widzi jej(choć odczytuje ją normalnie w drugim napędzie LITE-ON CD-ROM LTN-527T). Myślę,że to wina płyty,bo przy próbie skasowania jej w innej nagrywarce,która cd-rw widziała,niby proces kasowania się odbył,ale na koniec wystąpił bład i wyskoczył w nero komunikat,że płyta nie jest wielokrotnego zapisu(no i teraz nie widzi jej już żadna stacja dysków :smiley: ). Ta kiepska płyta to Mediastore cd-rw 4-12x(sprawdzane 2 zachowały sie tak samo-choć wcześniej kupione przeze mnie takiego samego rodzaju-również Mediastore cd-rw 4-12x(choć odcień koloru był nieco żywszy) nagrały i odczytały się bez problemu)