Problem z nagrywarką

Witam. Mam nagrywarkę DVD Liteon. Otóż mam następujący problem. Gdy chce nagrać płytę DVD po wybraniu tego co chce nagrać, robię dalej. I w tym momencie jak jest już okienko procentowego nagrania napęd wysuwa mi płyte( tutaj włozyłem Verbatima DVD x16). Później włożyłem Esperanze x8 i chciałem nagrać to samo. I tu uwaga, nagrało mi się do 3% i wywaliło jakiś błąd. Po czym przerwało instalacje. No to ok. Ale chciałem sprawdzic płyte CD. Włozyłem płyte i nagrywarka nagrała mi płyte CD bez problemu. Co jest bo sam już nie wiem. Proszę was o pomoc.

Przepisz tu błąd.

Sorki ale nie kapuje o co Ci chodzi :slight_smile:

Jaki ten błąd? Najnowszy firmware wgrany? Jakim programem nagrywasz? Czy tak jest od początku, czy od jakiejś chwili?

A o to chodzi. W sumie błędu niestety nie pamiętam :slight_smile: a wyskoczył on raz i mi płyte zwalił. Co do firmware to tydzien temu chciałem nagrać kumplowi DVD, taki sam problem. Ale po chwili spróbowałem nagrać kuzynowi to samo i jakoś nagrało się bez problemowo :(, więc czy to wina firmware… sam nie wiem :). Nagrywam programem Nero. Nagrywam tą nagrywarką od ponad 1,5 roku i dopiero teraz to się dzieje.

Zainstaluj ASPI, nowy firmware też by się przydał. Jaki masz model?

Wklej logi z Nero

Ja miałem podobny problem. Rozkręciłem kompa i z pomocą znajomego udało mi się to naprawić. Błąd był w podłączeniu tych pasków. Jeżeli się myle to poprawdzie mnie :slight_smile:

Tylko w tym cały problem, że ja nie wiem jaki mam. A do logów jaki program :). Tydzień temu kumlowi nagrywałem DVD( to samo co wczoraj) i jakoś nagrała bez problemu :frowning:

Wejdź w menedżer urządzeń > stacja dysków CD/DVD i rozwiń naciskając na plus. Logi z Nero, jak się skończy zapis, lub przerwie to jest przycisk zapisz info i wklej to. Wyłącz kompa i zrób to co radzi mateo1993.

Tak, ale co chcesz przez to się dowiedzieć :-), bo nie mam tam jakiś ważnych inforamcji ??, a może źle Cię zrozumiałem ??

Ale to wtedy jak będe chciał nagrać płytkę ?? ?? ??.

Sorki, że jestem taki ciemny ale się w tym zabardzo nie wyznaje :frowning:

Dowiesz się jaki masz napęd, jaki model po wejściu w menedżer.

Sprawdź taśmy łączące napęd z płytą główną. Podociskaj je.

Oczywiście jeżeli używasz nero.

A oto chodzi. To się jednak nie zrozumieliśmy :-).

Lite On DVDRW SOHW 1653S.

A jaki program do sprawdzania logów ??.

Sprawdziłeś taśmy? Jak nagrywasz Nero burning room to po zakończonym nagrywaniu jest przycisk zapisz info , czyli log.

Najlepiej przepisz błąd.

Wejdź w menedżer urządzeń > prawym na twój napęd > właściwości > szczegóły > i będziesz miał wersję biosu po długiej kresce napisaną.

Nagrywasz na DVD-R czy na DVD+R?

Nagrywam Nero(Smart Start jeśli to ma znaczenie)

A bios to CSO2____\5&396DE771&0&0.1.0

A taśmy sprawdzę jutro bo dzisiaj już poźno. Pozdrawiam :slight_smile:

Bios stary, może być przyczyną. Jeszcze możesz przedtem zainstalować ASPI

stąd. No i ten nieszczęsny błąd przepisać tu jeżeli się pojawi.

Ok. Ale zrobię to dopiero za parę dni bo mam dużo nauki w szkole. Jak się ten błąd pojawi to napewno Cie poinformuje. Pozdrawiam