Problem z nagrzewaniem się

Witam od tygodnia zmagam się z problemem nagrzewania się procesora.Gdy gram z 15 min w jakąś gre czasem więcej czasem mniej to się komputer wyłącza. Temperatura przy odpalaniu kompa to 50-60 a jak włącze gre to mam 100 i pada komp.Chłodzenia to może być wina ??  Z dnia na dzień się zepsuło.

 

 

Mój procesor: Amd Athlon 64 x2 5400+

Karta graficyna: Geforce 7300

Płyta główna: Niestety obecnie nie powiem musiałbym sprawdzić ale słaba

Zasilacz: To samo

 

valeo303

Proszę poprawić tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj, umieszczonego w prawym dolnym rogu swojego posta, następnie opcji Użyj pełnego edytora, znajdującej się pod edytowanym postem.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Podaj markę i moc zasilacza.

Kiedy ostatnio czyściłeś komputer?

Nie zaszkodzi wymienić pasty na procesorze.

Kolego sprawdź organoleptyczne czy radiator coolera jest gorący, jeśli tak to pasty termoprzewodzącej nie musisz wymieniać należy go tylko dokładnie oczyść sprężonym powietrzem tak, żeby między żeberkami nie było żadnych “kotów” z kurzu i sprawdzić czy wentylator działa poprawnie tzn. rozwija pełną prędkość obrotową, bez zacięć.

W przypadku zimnego radiatora należy wymienić pastę termoprzewodzącą, sprawdzić docisk coolera do procesora (czy mocowanie nie jest uszkodzone).