Problem z nakładaniem pod IE 6

(system) #1

Witam,

Mam następujacy problem: na mojej stronie ( http://www.smlubartow.pl/TEST/) mam poziome, wielopoziomowe rozwijane menu. Bezpośrednio pod nim jest skrypt elmulujący MARQUEE (przewijany napis) tak, iż menu 'rozwijając się', wchodzi na ten napis. Aby wszystko było wyświetlane poprawnie (tzn, by menu 'rozwinęło' się na MARQUEE, a nie pod nim) użyłem nakładania (z-index). Wszystko działa pod większością przeglądarek (testowałem na mozzili, operze, chrome i IE 8), ale...pod IE 6 nie działa. Tzn, menu 'rozwija się' pod spód, pod napis ze skryptu emulującego MARQUEE.

Wygląda to tak:

http://img32.imageshack.us/img32/6509/c ... d01epg.jpg

Dokładniej rzecz biorąc: MARQUEE (lub, w moim przypadku, skrypt w .js emulujący MARQUEE) zdaje się być maksymalnie 'na wierzchu' strony, a jako, że jest on umiejscowiony dokładnie pod menu, to menu rozwijając się 'wchodzi' na niego. Bez użycia z-index menu rozwija się 'pod spód' (jak na screenie) pod każdą przeglądarką. Ustawiając jednak odpowiednio nakładanie (tak to się chyba fachowo nazywa) uzyskuję efekt, który chcę: menu 'nakłada się' na tekst, wyświetlany przez skrypt, zakrywając go. Problem w tym, iż pod IE 6 to nie działa, zapewne więc problem leży w z-index.

Dodam jeszcze, co może być ważne, iż efekt MARQUEE (przesuwającego się tekstu) uzyskałem ze skryptu .js, a 'rozwijanie się' menu pod IE 6 za pomocą csshover (na początku, menu w ogóle się nie rozwijało pod IE 6).

Mam więc pytanie: co z tym można zrobić? Co i jak mam zmienić aby wszystko działało prawidłowo pod IE 6. Czy jest jakieś wyjście, czy po prostu pod IE 6 będę zmuszony ukryć część strony z tym skryptem, albo przenieść ją w inne miejsce?

Proszę o pomoc w tej sprawie.

Pozdrawiam,

vorc

(Sitemaster) #2

bajzel masz tam niezły. Zrób porządek ze stylami i skryptami.

Z warstwami też nakombinowałeś, po co wszędzie pchasz z-index?

daj tylko z-index:999; dla #menu i z-index:0; dla #gorny

(mario@) #3

Do #logo dopisz z-index:1000;

(system) #4

@api: jeśli pisząc 'bajzel' masz na myśli wiele miejsc, gdzie kod dałoby się ukrócić/uprościć - zgadzam się. Niestety, ja jestem dość początkujący (de facto to moja pierwsza strona), więc robię wszystko jak umiem. Jak coś działa, to zazwyczaj to już zostawiam, bo nie mam ani czasu ani zbyt ochoty na poświęcanie kolejnych godzin tylko po to, by kod był trochę bardziej przejrzysty.

A co do ilość poleceń z-index....Uwierz mi, próbowałem dziesiątki kombinacji na różne elementy i nic pod IE 6 nie działało. A to, że akurat było 10 elementów zawierających z-index to kwestia tego, iż po prostu nie chciało mi się kasować...jednak tak jak mówię, wcześniej próbowałem wiele innych kombinacji i nie działało. Twoja sugestia również nie działa ;>

@mario: człowieku, jesteś boski. DZIAŁA !!

(Monczkin) #5

vorcan , nazwij temat konkretnie, zgodnie z zasadami pisania na forum. Przeczytaj regulamin.