Problem z namalowaniem budynków (tutorial) - photoshop


(Piotrek Pawlowski) #1

witam, chcę namalować obraz taki, jak jest przedstawiony na tej stronie

http://www.ragearts.com/Tutorial.php

niby to jest własnie tutorial, ale nie wiem jak namalowac te budynki, które pojawiły sie na 7 obrazku i jak nadac im ten efekt takiego błysku, szkła.

Proszę o pare wskazówek, jak namalowac te budynki...

z góry dzieki :smiley:

ps. oczywiście chce to zrobic w photoshopie :slight_smile:


(system) #2

te budynki to albo jakies brushe (pedzle) albo odpowiednio dobrane i ustawione rendery cad... a efekt szkla to nowa warstwa image apply image filter distort glass ustawiasz warstwe na lighten i scierwasz obrazek gumka na 50% opacity... daj nowa warstwe image apply image i daj blur guassian blur na ile uwazasz (najlepiej od 1 do 4) warstwa na lighten i rowniez scierasz gumka lub zmiejszasz opacity


(boczi) #3

piotrek-90 proszę poprawić temat na konkretny, obrazujący problem, używając opcji Zmień


(Wojdano) #4

Szczerze? Nie baw się photoshopem, Weź 3dsa, stwórz modele i renderuj.


(Piotrek Pawlowski) #5

czyli?


(Wojdano) #6

3D Studio Max. Aktualnie dostępne w wersji 9. Przez 30 dni możesz wypróbować za darmo. Budynków nie musisz robić dokładnych, wystarczą jedynie zwykłe bryły.


(Oskar 1981) #7

skoro nie wie co to jest 3ds to łatwiej już mu będzie namalować te budynki niż nauczyć się 3d maxa. wątpię żeby to było za pomocą jakiś specjalnych brushy robione. widać, że wcześnie rozyrysowana jest dokładna siatka, więc pewnie później autor narysował sam te budynki zgodnie z zasadami perspektywy. znajdź jakiś tutek dotyczący zasad perspektywy i naucz się :slight_smile: wbrew pozorom to wcale nie takie trudne :slight_smile:


(Rosa Killer) #8

Myśle że autor włożył w to wieeele czasu. Wygląda to na pen tool.