Problem z napedem CD/DVD

Witam!

Problem z napedem polega na tym ze jak tylko wloze plyte CD do napedu to komputer sie automatycznie resetuje a na dodatek nie chce sie wlaczyc tylko po pewnym czasie(paru sekundach) resetuje sie ponownie az do czasu gdy wyciagne plyte z napedu i dopiero wtedy sie zaloczy komputer. (z plyta w napedzie nie odpali prawidlowo):confused:

Ktos wie co to moze byc, o co tu chodzi?

bardzo prosze o wasza pomoc.

Mam w starym kompie podobny problem, komputer si臋 restartuje po w艂o偶eniu niekt贸rych p艂yt CD/DVD s膮 to oryginalne p艂yty audio albo MP3. Og贸lnie dziwna sprawa, podejrzewam jaki艣 bli偶ej nieokre艣lony problem z zasilaczem ale nie mia艂em czasu tego dok艂adnie zbada膰, mam w domu druga nagrywark臋 DVD, o kt贸rej wiem na pewno, 偶e jest 100% sprawna jak si臋 kiedy艣 zbior臋 w sobie i podmieni臋 to podam wynik eksperymentu :slight_smile: Puki co mog臋 poradzi膰 podmian臋 zasilacza b膮d藕 nap臋du i samodzielne obserwacje.

Kuzyn mia艂 dokladnie taki sam objaw ci膮glego resetowania si臋 kompa dop贸ki nie wyj臋艂o si臋 p艂yty z nap臋du i wymiana nap臋du pomog艂a. Aczkolwiek mog膮 by膰 inne przyczyny np. przez zasilacz , uszkodzona tasma sygna艂owa, kontroler na p艂ycie g艂贸wnej, zruszone po艂膮czenia kablowe przy porzadkach w 艣rodku, pod艂膮czenie dodatkowego urz膮dzenia na tej samej ta艣mie IDE i 藕le ustawione zworki.

to co najelpeij zrobic? kupic nowy naped?

Jak masz koleg臋 z kompem i pozwoli to sprawd藕 sw贸j nap臋d u niego i jak bedzie tak samo si臋 resetowalo po w艂o偶eniu plyty to masz odpowied藕. Albo odwrotnie jego nap臋d do Twojego kompa na pr贸b臋.

mnichu02 ,

Zapoznaj si臋 z tematem i popraw tytu艂 tematu na konkretny, m贸wi膮cy o problemie.

Prosz臋 poprawi膰 pisowni臋 w opisie problemu. W celu dokonania korekty prosz臋 u偶y膰 przycisku Edytuj przy swoich postach.

Zignorowanie zalecenia b臋dzie skutkowa艂o przeniesieniem tematu do Kosza.