Problem z napędem DVD - notoryczne błędy CRC

Witam.

Problem dotyczy mojego laptopa. Od jakiegoś czasu ilekroć instaluję jakąś grę, co chwila wyskakuje błąd CRC, taki jak na tym screenie:

beztytuusbe.th.jpg

Muszę wyjąć płytę, włożyć z powrotem, Ponów próbę i przez chwilę dalej kopiuje po czym wywala znowu kolejny identyczny błąd na innym pliku. Jest to strasznie uciążliwe, nośniki są oczywiście oryginalne i w świetnym stanie, na moim PC nie ma żadnych problemów z instalacją. Czy wina leży po stronie napędu? Czy to jednak coś od strony software’owej? Czy możliwe żeby w markowym laptopie padł po niecałym roku lekkiego użytkowania? Szczerze mówiąc nie uśmiecha mi się wysyłanie laptopa do serwisu, bo miałem już raz okazję do czynienia z serwisem ASUSa i przetrzymywali mi sprzęt bardzo długo a korespondencja mailowa ciągnęła się tygodniami…

Witam,

Z własnego doświadczenia mogę doradzić kontrolę pamięci RAM, gdyż miałem podobną sytuację i właśnie wymiana pamięci pomogła. Wskazuje na to również występowanie błędu w innych plikach po pomyślnym ponowieniu kopiowania.

Dzięki, sprawdzę i ewentualnie wymienię. To faktycznie dziwne, bo mimo tych błędów gry się w końcu instalują i działają.