Problem z napędem DVD(Problem z kopiowaniem błędy CRC)

Witam ! Mój problem wygląda następująco : Mam płytę dvd z plikami,nośnik jest czyściutki bez rys u innych normalne szybko da się te pliki skopiować na dysk a umnie wywala błędy CRC.Jakiś pomysł co może być nie tak ? Napęd ma 3.5 roku i już od dawna tak się dzieje dodam że nie był on narażony na jakieś dziwne wypadki i tym podobne. Z góry dziękuje i proszę o pomoc. :wink:

Mój napęd:http://nokautimg2.pl/p-e6-9c-e69c69f1554fc65b306898b889458f91500x500/nagrywarka-dvd-lg-gh24ns50-sata-24-x-czarna.jpg

Czy problem występuje tylko z tą jedną płytą czy z innymi też?

Możesz spróbować przeczyścić laser w napędzię, możesz spróbować zaktualizować firmware (o ile nowszy jest dostępny).

Jeżeli nic nie pomoże pozostaje wymienić napęd na nowy.

bartekking ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Z innym płytami też.Mógłbyś podrzucić jakiś link z tymi sterownikami ? Bo za bardzo się nie orientuje

Czasami pomaga też reinstalacja programu do nagrywania płyt a nawet całego windowsa,miałem takie same problemy z Lg i w serwisie nic nie stwierdzili więc zacząłem od windowsa,wiem że to kłopotliwe albo sprawdzić napęd na innym pc,jeszcze można uaktualnić firmware w napędzie

A jak uaktulanić firmware ?

Ze strony producenta pobierasz plik z oprogramowaniem ale jak nie wiesz jak to zrobić to lepiej daj spokój za zwyczaj jest opis po angielsku jak dokonać aktualizacji firmware nie jest to trudne jednak napęd musi być ustawiony na master a przy serial ata bez znaczenia tylko trzeba wyłączyć napędy wirtualne o ile są zainstalowane odpalamy plik z firmware i dalej postępujemy tak jak wymaga procedura aktualizacji