Problem z napędem dvd

Cześć! Mój problem wygląda następująco: napęd kiedyś odtwarzał wszystkie formaty płyt ale od jakiegoś czasu działają tylko cd;/ Całkowicie nie wiem co mogło się stać przecież jak chodzą cd to chyba cały ten mechanizm w środku napędu też działa. Teraz właśnie zauważyłem że jak wchodzę w mój komputer to kiedys pokazywało tylko jeden napęd “Stacja dysków DVD-RAM (E:)” czy jakos tak a teraz sa dwa: “Stacja dysków DVD-RAM (E:)” i “Stacja Dysków CD (F:)” i jak klikam na ten dvd-ram to otwiera sie i jest pusty nawet gdy nie mam płyty włożonej żadnej a gdy klikam na ten cd to wyskakuje te okno zeby włożyć dysk do stacji (F:). Wie ktoś czemu tak się stało? :frowning:

Więc jeśli chodzi o te 2 napędy widoczne w moim komputerze to pewnie zainstalowałeś Daeoma lub inny program do wirtualnych napędów czyli to jest prawidłowe

No to chyba bede musiał nowy kupic;/

usuń z “Menedżera urządzeń” obydwa napędy i zrestartuj system (ewentualnie odinstaluj napęd wirtualny a usuń ten “DVD”)

po restarcie - winda winna “zauważyć” nowy sprzęt i wgrać ponownie sterowniki - użyj później “Nero Info Tool” i sprawdź napęd.