Problem z napędem dvd

(Xqwzts1) #1

Mam taki problem z dvd, że raz czyta mi płytę, raz nie. Mam płytę czyszcząca ale moje dvd jej nie czyta oczywiście. Napęd LG nie wiem jaki model, nie jest już na gwarancji. Co zrobić?

(Dawiddek55) #2

to nie hodzi o to żeby komp przeczytał tylko chodzi o to żeby ta płytka tam pośmigała w napędzie chwile, a jak nie pomoże to DVD do wymiany.

(Poniaatowski) #3

Najprawdopodniej laser poszedł… Możesz zanieść gdzieś gdzie naprawiają wieżę itd… żeby tam Ci wyczyścicli ten laser, lub w jakims sklepie komputerowym(tutaj nie wiem, ale warto zapytać )… Jeśli nie da się, będziesz musiał kupić nową nagrywarkę…

(Xqwzts1) #4

a samemu to idzie taki laser wyczyścić? :mrgreen:

Warto dodać, że CZASEM czyta płyty, np. wczoraj przeinstalowywałem Wowa bez żadnych problemów, jednak płyt starych i porysowanych prawie nigdy nie czyta.

(witek-pl) #5

Taaa, od razu laser poszedł… Rozkręć napęd (jak nie wiesz jak, poszukaj manuala w necie jest tego pełno), zapałka z nawiniętą watą do tego spirytus i delikatnie przeczyść soczewkę… 15 minut roboty a sporo kasy można zaoszczędzić, i kolejny raz, płytka czyszcząca zbiera tylko drobiny kurzu z soczewki ale nie oczyści jej z tłustego nalotu,