Problem z napędem dvd

Mam taki problem z dvd, że raz czyta mi płytę, raz nie. Mam płytę czyszcząca ale moje dvd jej nie czyta oczywiście. Napęd LG nie wiem jaki model, nie jest już na gwarancji. Co zrobić?

to nie hodzi o to żeby komp przeczytał tylko chodzi o to żeby ta płytka tam pośmigała w napędzie chwile, a jak nie pomoże to DVD do wymiany.

Najprawdopodniej laser poszedł… Możesz zanieść gdzieś gdzie naprawiają wieżę itd… żeby tam Ci wyczyścicli ten laser, lub w jakims sklepie komputerowym(tutaj nie wiem, ale warto zapytać )… Jeśli nie da się, będziesz musiał kupić nową nagrywarkę…

a samemu to idzie taki laser wyczyścić? :mrgreen:

Warto dodać, że CZASEM czyta płyty, np. wczoraj przeinstalowywałem Wowa bez żadnych problemów, jednak płyt starych i porysowanych prawie nigdy nie czyta.

Taaa, od razu laser poszedł… Rozkręć napęd (jak nie wiesz jak, poszukaj manuala w necie jest tego pełno), zapałka z nawiniętą watą do tego spirytus i delikatnie przeczyść soczewkę… 15 minut roboty a sporo kasy można zaoszczędzić, i kolejny raz, płytka czyszcząca zbiera tylko drobiny kurzu z soczewki ale nie oczyści jej z tłustego nalotu,