Problem z napędem optycznym

Witam!

Na komputerze mam zainstalowane 2 OS na odrębnych partycjach (Vistę i XP HE SP2). Wszystko funkcjonuje bardzo dobrze z jednym wyjątkiem. Chodzi o napędy optyczne (nagrywarki CD/DVD). Mam dwie nagrywarki z tym że jedna jest zewnętrzna - podłączona przez USB. Na Viście system “widzi” obydwa napędy. Natomiast XP “widzi” tylko nagrywarkę podłaczoną poprzez USB. Tej drugiej “stacjonarnej” nie ma w “menadżerze urządzeń”. W jaki sposób można ją uruchomić - dodać do urządzeń? Pozdrawiam.

Dziwna sprawa jak juz to nie powinna działac ta nagrywarka co jest połaczona przez USB :? Nie wiem czy ci to pomoze ale Vista ma chyba w sobie sterownki i dlatego d napedy działaja w Viscie a tylko jeden w XP :stuck_out_tongue:

Problem rozwiązałem w sposób tzw. radykalny - format i ponowna instalacja XP. W internecie znalazłem informację, że (czasami) dostęp do nagrywarki CD/DVD można utracić po zainstalowaniu programów takich jak Nero, Burnig Studio itp. Teraz czeka mnie operacja przywracania możliwości bootowania do wybranego OS. Pozdrawiam