Problem z napędem płyt - Lenovo

Witajcie!
Po nędznych poszukiwaniach w google, postanowiłem napisać tutaj, mój problem jest następujący: Posiadam laptopa Lenovo Z50-70 ze stacją dysków: KLIK, system operacyjny Windows 10 Home x64.

Od prawie już czterech miesięcy, mój problem objawia się dziwnym załączaniem napędem płyt przy podnoszeniu lub trzymaniu na kolanach, jak laptop stoi na biurku - wszystko jest w porządku. Denerwujące to jest, gdyż są sytuacje, że leżąc w łóżku, przeglądam internet i ten napęd niemiłosiernie przeszkadza, żeby to było raz na jakiś czas - okej, można wytrzymać, ale to jest co chwila. Problem nastał momentalnie, bez przyczyny. Robiłem format poprzez przywracanie danych z Windowsa jak i poprzez USB. Wyłączałem napęd w menadżerze urządzeń, również nic. Odinstalowałem go - nic. W BIOS nie znalazłem żadnej opcji wyłączenia napędu.

Ma ktoś rozwiązanie i wie jak pozbyć się problemu? Ewentualnie jak wyłączyć ten napęd, by po prostu się nie załączał?

PS. Tak, napęd się załącza, jak otworze go przyciskiem - nic nie wariuje, lecz chwile zajmuje mu wysunięcie tacki.

Dzięki za odpowiedzi :wink:

Najlepsze rozwiązanie to wymontowanie napędu i zastosowanie wolnego miejsca na wstawienie dysku w jego miejsce np.