Problem z napędem sata

Mam podłączony dysk twardy oraz napęd poprzez sata. na osobnych taśmach. natomiast do napędu mam kabel serial ide sata od zasilania. po złożeniu płyty do napędu strasznie muli kompa.

Zaraz, zaraz! Dysk twardy, rozumiem, masz podłączony taśmą, szeroką, 80-przewodową? Jeśli tak, to nie jest to SATA lecz ATA. Druga sprawa: napęd CD-ROM podłączony jest osobną taśmą(?), czyli też szeroką, 80-przewodową? Jeśli tak, to jest to też ATA. Przewody SATA, są wąskie i najczęściej w izolacji czerwonej lub pomarańczowej. To wyjaśnij najpierw.

I dalej: co to za płyta, co tak “muli” kompa. Pusta? Jeśli pełna, to z czym? Z danymi, czy muzyką, filmem?

Jest to sata w 100% i niezaleznie od płyty muli pc

Dzięki za wyjaśnienie! Niestety, nie wiem co jest tego przyczyną.

Istnieje kilka różnych możliwości i trzeba się upewnić. Można spróbować przywrócić w BIOS ustawienia optymalne, bo zawsze istnieje szansa niechcący zmienić ustawienia i zapomni się które i jak. Ale możliwe też jest, że napęd z różnych powodów nawala - może być stary, może być zakurzony - cokolwiek. Wystarczy że dioda sygnalizacyjna długo miga lub ciągle świeci. Dobrze jest sprawdzić napęd CD na innym sprzęcie. Jeśli “muli” nadal, to wina będzie leżeć tylko po stronie napędu.

lechowiczpawel , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif