Problem z napędem sata


(Lechowicz Pawel) #1

Mam podłączony dysk twardy oraz napęd poprzez sata. na osobnych taśmach. natomiast do napędu mam kabel serial ide sata od zasilania. po złożeniu płyty do napędu strasznie muli kompa.


(system) #2

Zaraz, zaraz! Dysk twardy, rozumiem, masz podłączony taśmą, szeroką, 80-przewodową? Jeśli tak, to nie jest to SATA lecz ATA. Druga sprawa: napęd CD-ROM podłączony jest osobną taśmą(?), czyli też szeroką, 80-przewodową? Jeśli tak, to jest to też ATA. Przewody SATA, są wąskie i najczęściej w izolacji czerwonej lub pomarańczowej. To wyjaśnij najpierw.

I dalej: co to za płyta, co tak "muli" kompa. Pusta? Jeśli pełna, to z czym? Z danymi, czy muzyką, filmem?


(Lechowicz Pawel) #3

Jest to sata w 100% i niezaleznie od płyty muli pc


(system) #4

Dzięki za wyjaśnienie! Niestety, nie wiem co jest tego przyczyną.


(Beblogz) #5

Istnieje kilka różnych możliwości i trzeba się upewnić. Można spróbować przywrócić w BIOS ustawienia optymalne, bo zawsze istnieje szansa niechcący zmienić ustawienia i zapomni się które i jak. Ale możliwe też jest, że napęd z różnych powodów nawala - może być stary, może być zakurzony - cokolwiek. Wystarczy że dioda sygnalizacyjna długo miga lub ciągle świeci. Dobrze jest sprawdzić napęd CD na innym sprzęcie. Jeśli "muli" nadal, to wina będzie leżeć tylko po stronie napędu.


#6

lechowiczpawel , proszę zapoznaj się z tą stroną oraz tym tematem, a następnie popraw tytuł tematu, używając przycisku ac7a4cd89050aa6e.gif