Problem z napięciami procesora ( za wysokie )

Witam mam problem ponieważ podkręcałem swój procesor do 4.0 ghz i ustawiłem napięcie 1.2500 działa stabilnie tylko i cpu z i occt pokazuje że napięcie procesora wynosi 1.38V dlaczego tak pokazuje ? Intel eist wyłączone

Może w tym biosie jednak ustawiasz coś innego, ale to nie zmienia faktu, że jak na tak wysokie taktowanie to takie napięcie wcale nie jest za wysokie

a w ogóle o jakim procesorze piszesz bo tak w ciemno to ciężko coś powiedzieć

Procesor Intel Pentium® Dual Core E5200

W biosie zmieniam napięcie vcore sprawdziłem dla pewności i jest ustawione 1.2375

maksymalne napięcie dla tego procesora 1.36V

Raczej nie możliwe, abyś na E5200 uzyskał 4 GHz na tym napięciu, patrz co pokazują programy, daj scren z programu CPUZ (opcja CPU).

To może się bios zbugował ? Po zmianie procesora użyłem tylko opcji ustaw optymalnie baterii nie wyciągałem

Screen cpu z

http://wstaw.org/w/2cFQ/

Jak nie masz najnowszego biosu - wgraj. A przynajmniej porządny reset biosu obowiązkowy, ustaw co trzeba ponownie i zapisz Save.

I ustaw go max na 3.75 GHz przy niższym napięciu,patrz na temperaturę, w stresie max 74 stopnie. Max napięcie to 1.36V, choć niektórzy mówią, że 1.4V i też jest OK.

ok pomiędzy 3.75 a 4 różnicy aż takiej nie będzie ?

Bardzo mała, wystarczy spokojnie 3.75 GHz.

Ok dzięki bardzo mi pomogłeś

Dodane 30.08.2013 (Pt) 15:14

zresetowałem bios napięcie w biosie jest ustawione na 1.2375 lecz dalej cpu z poakzuje 1.376

Ostatnia deska ratunku najnowszy bios lub tak już zostanie. Patrz na CPUZ to dokładny program (napięcia) + Core Temp temperatury.

Mam najnowszy bios temperatury przy occt max 65 tylko martwi mnie czy to napięcie 1.376 nie jest za wysokie na ten procesor

Oficjalnie max 1.36 V. Nieoficjalnie podobno max 1.45 V - nie sprawdzałem.

Czyli to napięcie nie jest nie bezpieczne dla mojego procesora ?

Powinien przeżyć, ale czym niższe napięcie zasilania tym lepiej.

Tylko bez sensu tak żyłować CPU do tej karty, max 3.75 przy niższym stabilnym napięciu.

Wkrótce będe zmieniał na radka 7770 ale teraz po podkręceniu komfortowo gram w gta 4 bf3 league of legends itp