Problem z napieciem na porcie USB

Witam!

Moj problem polega na tym ze od jakiegos czasu wyskakuje mi dziwne okienko na pasku o przekroczonym napieciu na porcie USB, niczego specjalnego nie podlaczalem po port! jest to denerwjujace i zarazem dziwne bo po klikniecu w ten komunikat mam dwie opcje resetuj badz zamknij zadna nie pomaga!

Co moge z tym zrobic!

pomocy! !!

Pozdrawiam!

Czy na pewno pisze tam o napięciu, a nie czasem o natężeniu lub obciążeniu? Jeśli to drugie, to podłączyłeś coś co za bardzo obciąża port lub robi na nim zwarcie. Może też być uszkodzony port.

kamiloooHCP , Na forum obowiązuje używanie polskiej pisowni (włączając w to

znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd). Zastosuj się proszę do tej zasady i

popraw błędy. W przeciwnym wypadku temat może zostać usunięty.

dokŁadnie to jest taki komunikat

skok napięcia na porcie koncentratora

urządzenie usb przekroczylo limity zasilania swojego portu koncentratora!

nie wiem co z tym zrobic!;/

ja śie pozbyc tego komunikatu??

Znajomy kiedyś zwrócił się do mnie z tym samym problemem. Komunikat pojawiał się nawet gdy pod USB nie było podłączone żadne urządzenie. Przywracanie ustawień domyślnych BIOS’a nic nie dały. Sprawdzałem kable i wszystko było podłączone poprawnie. Pomogła dopiero reinstalacja systemu, na nowym Windowsie nie pojawia się już ten komunikat - a od reinstalacji minęło ponad 6 miesięcy. Tak więc radzę posprawdzać czy kabelki do zewnętrznego USB są podłączone zgodnie z instrukcją płyty głównej. Jeżeli będzie z nimi wszystko w porządku, jeżeli zaczęło dziać się to od tak, to zmiany w BIOS’ie odpadają. Proponuję przeinstalować system i zainstalować możliwie najnowsze sterowniki do płyty głównej.

Pozdrawiam.