Problem z napisami do filmów

Witam

Mam taki problem: moje dvd czyta napisy do avi z rozszezeniem txt ale tylko te z klamerkami (z nawiasami kwadratowymi nie czyta).

Doszłam juz do tego ze zmiana z nawiasów kwadratowych na klamerki nic nie daje, bo owszem czyta ale w przyspieszonym tempie (zapewne chodzi o liczbę klatek).

Jest jakiś sposób, żeby automatycznie dopasować liczbę klatek po zmianie z kwadratowych na klamerki (ręcznie to karkołomna praca)?

Dlaczego raz są klamerki a raz nawiasy? :frowning:

Proszę o oświecenie mnie :slight_smile:

Dodane 06.04.2009 (Pn) 17:40

może w Subtitle Workshop albo jakimś innym programie jest taka opcja, że można zmienić z nawiasów kwadratowych na klamerki i automatycznie mi wtedy zmieni liczbę klatek?

To zupełnie dwa różne formaty napisów.

‘Z klamerkami’ - mDVD, format klatkowy.

‘Z nawiasami kwadratowymi’ - MPL2, format czasowy (czasy podane w decysekundach).

Po prostu korzystając z Subtitle Workshop lub SubEdit-Player bądź podobnego programu, wykonaj konwersję do mDVD (ewentualnie SubRip (.srt)).

dzięki za poradę, zaraz będę próbować :slight_smile:

Dodane 06.04.2009 (Pn) 18:19

ok, ściągnełam, zainstalowałam, daje konwersję wielu plików, wybrałam subrib (gdzie jest to mDVD, tego nie widzę) i tworzy mi sie plik nie w notatniku ale plik który mi sie nie otwiera, co robię źle?

Który program?

w workshopie próbowałam

a potem w playerze, w nim niby ok ale przespieszają w rezultacie

Musisz ustawić prawidłowe FPS (liczbę klatek na sec).

FPS możesz sprawdzić za pomocą MediaInfo i/lub GSpot.

Chyba że otworzysz plik wideo i napisów razem (wówczas FPS zostanie odczytane automatycznie).

(Wyjątek - Subedit-Player prawidłowo ‘odczytyje’ FPS tylko z plików AVI.)

w playerze:

otwieram pliki avi i txt jeden po drugim, konwertuje - przyspieszją

otwieram sam plik z napisami (wcześniej sprawdziłąm w właściowściach avi ze mam 23 klatki na sekunde) nastawiam 23 klatki, konwertuje - przyspieszają (alobo zwalaniają - nie wiem)

za każdym razem jak zapisuję tworzą mi sie dwa pliki, pierwszy to ten który był zminił sie na klamerki, drugi plik który się tworzy to jakis z rozszeżeniem bak, spróbowałam zmienić w nazwie pliku bak na txt to wtedy otwiera się przez notatnik ale ma kwadratowe nawiasy

więc mam dwa pliki txt i zaden nie pasuje

co dalej robię źle? :frowning:

Dodane 06.04.2009 (Pn) 20:11

oki wszystko jasne, mam 23,976 kl/s a nie 23

dzięki za poradę

wszystko działa