Problem z napisami na DVD

(Marianshow) #1

Witam.

Przekonwertowałem sobie film z avi na dvd za pomocą programu Avi2DVD wraz z napisami. Problem polega na tym , że podczas ostwarznia na kompie napisy są a na odtwarzaczu ich nie ma :frowning:

Dodam tylko , że płytkę wypaliłem sobie Nero Vision tworząc przy okazji menu filmu... Raczej wszystko zrobiłem oki więc nie mam pojęcia czemu nie widzi napisów... POMOCY! !!

(Tokar141) #2

Może sprawdź na innym odtwarzaczu.

(Loveall) #3

czyli powiadasz że film zgrałeś razem z napisami

(jeśli dobrze rozumiem to napisy wkonwertowałeś do filmu)

w takim wypadku jeżeli film jest w formacie 4:3) to jest prawdopodobieństwo że napisy są zbyt nisko ustawione w filmie.

(Marianshow) #4

…to prawda, napisy konwertowałem programem SubtitleTool do pliku “srt” a sprawdzać na innym odtwarzaczu raczej nie ma potrzeby skoro z płytki na kpmpie też nie widzi i obawiam się że wogóle ich tam nie ma bo w Power DVD funkcja napisy jest niedostępna w przeciwieństwie do tego co stworzyłem Avi2DVD, więc o co tu chodzi?? a wogóle to czy napisy są zawarte w pliku IFO czy wklejone bezpośrednio na film??

Złączono Posta : 21.02.2006 (Wto) 11:26

…zapomniałem dodać, że proszę o pomoc :slight_smile:

Złączono Posta : 21.02.2006 (Wto) 11:29

…ach, i chwilowo mnie nie będzie bo idę do pracy, więc nie będę mógł ewentualnie odpowiedzieć :frowning: proszę więc o możliwie jak najwięcej podpowiedzi.

…z góry dziękuję…