Problem z napisami .srt

Mój stacjonarny odtwarzacz DVD odtwarza napisy w formacie srt. Chciałem sobie na nim obejrzeć jeden film z napisami i przerobiłem je z txt na srt w programie SubEdit-Player, ale nie są one dopasowane do filmu tzn. napisy pokazują się wcześniej powinny być. Nie są zgrane z dźwiękiem. Wiecie jak to naprawić?? Może jakiś inny program??

Ten program czasami tak ma :? Proponuje przed nagraniem filmu + napisy srt sprawdzić czy napisy nie przesunęły sie w czasie. Po stwierdzneiu że napisy sa OK nagrywaj dopiero płytkę :wink:

Nie wiem czemu tak się dzieje ale sam to zaobserwowałem i msuaiłem wywalić kilka płytek i nagrywac od nowa :stuck_out_tongue:

Właśnie napisy przesunęły się podczas konwersji. Nie wiem czego. A na innym programie można to zrobić dobrze?? Jeżeli tak to w jaki sposób??

SubtitleWorkshop 8) 8) 8)

Zapisujesz jako SUBRIP 8)

A da się coś zrobić żeby zamiast polskich literek ą,ć,ę,ł, dawało a,c,e,l??

Zaobserwowałem że tak się dzieje jeśli plik .txt przed konwersją jest w formacie czasowym (TMPlayer), dlatego przed konwersją do .srt radzę zmienić format na klatkowy (mDVD).

Złączono Posta : 25.02.2007 (Nie) 15:36

Zrób to w NOTATNIK’u, zamień np. ą na a, i po sprawie.

Ściagasz program NOTESIK i tam konwertujesz teskt na: BEZ POLSKICH :slight_smile: