Problem z napisami w ALLPlayer

Witam. Posiadam problem z napisami w programie ALLPlayer. Mianowicie po około 2 minutach oglądanego filmu napisy jakby się zawieszają na jednej kwestii i przy każdych kolejnych kwestiach wyświetlane są napisy z momentu zacięcia się, przez co filmu praktycznie nie da się oglądać. Czy ma ktoś radę jak temu zapobiec? To wina kodeków? Reinstalowałem już AllPlayera, lecz niestety problem występuje nawet po reinstalacji. Proszę o pomoc.

Pozdrawiam.

Wojciech.

Pierwsza najważniejsza kwestia to jaką masz wersję ALLPlayera, jeśli odtwarzasz na jakiejś starszej wersji to powinieneś zacząć od instalacji najnowszej wersji.

Druga ważna kwestia jakich kodeków używasz, pobrałeś kodeki z Liveupdate czy używasz jakiejś zewnętrznej paczki?

Teraz do sedna:

  1. jaki masz system (jeśli jest on zainstalowany w jakimś testowym wirtualnym środowisku jak np. Virtual PC to też to napisz)?

  2. jakim formacie są te napisy, są one w zewnętrznym pliku czy wbudowane w film (najlepiej by było jakbyś gdzieś wrzucił ten plik napisów abym mógł go pobrać sprawdzić)?

  3. jakie masz ustawione wyjście video w ALLPlayerze (filtry ->wyjście video; zobacz gdzie szukać) oraz na jakich kodekach idzie dany film (filtry -> filtry w użyciu; podaj także te które są pokazane jako nieaktywne)?

Mam najnowszą wersję (4.7).

Gdy nie potrafiło mi wyświetlić filmów, bo brakowało kodeków to wtedy pobrałem z LiveUpdate. Po tym pobraniu już nie pobierałem żadnych kodeków, a przed pobraniem na jakiś starszych filmach napisy działały bez zarzutu.

  1. Mam Windowsa XP. Co masz na myśli mówiąc testowe wirtualne środowisko?

  2. Są w formacie TXT, są w zewnętrznym pliku pobrane poprzez NapiProjekt i dopasowane do filmu.

  3. Wyjście Video: Video Mixing Renderer 9 - Renderless (wolniejszy). Prawdopodobnie nie mam filtrów w użyciu, bo jest to jedyna opcja, po najechaniu której, nie pojawia się żadne następne okienko tak jak w pozostałych opcjach w filtrach (oczywiście, gdy próbuję też kliknąć w “Filtry w użyciu” to nić się nie dzieje, dlatego podejrzewam, że żadnych filtrów nie mam.

EDIT: Odtworzyłem film w innym odtwarzaczu z tymi samymi napisami i tam nie było żadnego problemu. Widocznie coś jest nie tak tylko z tym AllPlayerem.

Filtry w użyciu sprawdza się w trakcie odtwarzania filmu (konkretnie tego filmu przy którym jest dany problem), gdy nie jest odtwarzany żaden film to oczywistym jest że nie ma żadnych filtrów w użyciu.

A co do napisów z NapiProjekt to mogą być w tych plikach błędy powodujące błędną ich interpretację przez program (może to być np. jakiś dodatkowy znacznik z którym nie radzi sobie program) ponieważ to użytkownicy umieszczają tam te pliki i ani team NapiProjekta ani team ALLPlayeranie mają na to wpływu.

Wyjście video ustaw na Overlay Mixer (zalecane wyjście video dla windowsa xp) i jeśli nadal będzie ten problem to podaj mi listę filtrów w użyciu w trakcie odtwarzania tego pliku oraz umieść gdzieś na jakimś serwerze ten plik konkretny problematyczny napisów żebym mógł go pobrać i sprawdzić.

Tu masz obrazek z pokazanymi filtrami z mojego odtwarzacza

filtryallplayer.jpg

Plik z napisami naprawdę nie ma nic do rzeczy, bo to nie pierwszy film, w którym występuje ten problem. Ustawiłem to wyjście na Overlay Mixer… Bez rezultatu.

Hornir , siedzę w temacie od dawna i lepiej wiem co ma znaczenie a co nie ma (dla kompletu informacji powinieneś jeszcze podać info o kodowaniu pliku ale to w tym wypadku nie ma znaczenia, poza tym po kodekach w użyciu już wiem jak jest on kodowany).

Sprawdź jak jest na innych wyjściach video, sprawdź dokładnie w jakim miejscu się to dzieje (czy przy danym pliku napisów zawsze dokładnie w tym samym momencie) i prześlij mi ten plik napisów z informacją w którym momencie to się dzieje (wystarczy jeden plik).

Mam u siebie kilka wersji ALLa na win XP i mogę sprawdzić co się dzieje.

Mam nadzieję że to jest oryginalny ALLPlayer nie jakiś z szemranego źródła…

AllPlayer pobrany z oficjalnej strony :).

Napisy o dziwo zaczęły działać na filtrze Video Mixing Renderer 9 - Windowed (szybszy) lecz niestety te napisy cały czas migają.

Co do tego psucia się, to dzieje się tak po około dwóch minutach oglądanego filmu i to bez różnicy czy oglądam od początku czy np. zacznę od środka…I tak zawsze się zepsuje (na wszystkich filtrach poza tym wyźej :))

Nie wiem czy po tych informacjach ten plik z napisami jest Tobie dalej potrzebny, ale i tak go daję do przeglądnięcia :).

http://www.speedyshare.com/files/30812666/terra.nova.s01e01.hdtv.xvid-fqm.txt

Co do migania napisów w VMR9 windowed to jest faktycznie taka usterka ale nie wiem czemu tylko w tym trybie znika ta druga usterka.

Zastanawia mnie jednak bardzo to że usterka pojawia się po dokładnie 2 minutach oglądania, to tak jakby coś było ustawione na włączanie się po 2 minutach braku aktywności użytkownika i włączając się zakłóca działanie ALLPlayera (wiem że niektóre programy w niektórych przypadkach powodują konflikty z ALLPlayerem ale o takim problemie jak twój jeszcze nie słyszałem).

Sprawdź ustawienia wygaszacza ekranu (jeśli masz jakiś zainstalowany i ustawiony aby się uruchamiał to napisz mi jego nazwę), sprawdź w ustawieniach zasilania czy nie masz ustawionego po 2 minutach wyłączania ekranu czy jakiejś innej akcji oszczędzającej energię, sprawdź czy antywirus nie włącza się ze skanowaniem przy 2 minutowej bezczynności.

Zrób też skan programem OTL (zgodnie z tą Instrukcją; najlepiej w dokładnie takich warunkach w jakich uruchamiasz film w ALLu), najwyraźniej coś zakłóca u ciebie poprawne działanie ALLPlayera i trzeba sprawdzić co.

Napisz jeszcze czy jest to komp stacjonarny czy laptop, na laptopach działają zwykle różne dodatkowe programy odpowiedzialne za specyficzne funkcje (rozumiem że odpalasz ALLa na normalnie zainstalowanym systemie, nie pod jakimś Virtual PC czy czymś podobnym).

To nie są dokładnie 2 minuty :). Napisałem, że około 2 minuty, ale jak bardziej zacząłem się teraz temu przyglądać i testować czas, który upływa do zacięcia się napisów, to jest różnie - 2,3,4 czasem nawet 5 minut. Żadnego wygaszacza ekranu nie mam, nie mam też ustawionych oszczędzaczy energii, ponieważ jadę na kablu do laptopa, a nie na baterii. Zasugerowałem się tym antywirusem i odkryłem, że jak wyłączę mojego Avasta to napisy też przestają się psuć i po 10-ciu testowych minutach oglądania nic się z napisami nie dzieje (na filtrze Overlay Mixer i tym Renderlessie).

Zrobiłem też skan w OTL-u z włączonym Avastem:

Extras: http://wklej.org/id/611022/

OTL: http://wklej.org/id/611029/

Dodam, iż posiadam wersję programu Avast 6.0.1289.

No to udało się znaleźć winnego, ale nadal nie wiemy co dokładnie się dzieje.

Może Avast ma ustawione jakieś skanowanie w tle przy bezczynności albo blokuje on jakieś funkcje ALLPlayera.

Sprawdź czy ALLPlayer nie jest blokowany i że ma odpowiednie reguły wyjątku.

Spróbuj sprawdzić czy problem nie pojawia się dokładnie po jakimś czasie od ostatniego ruszenia kursorem myszy.