Problem z napisami w ALLPlayerze


(Niemiecp) #1

Mam problem z wyświetlanymi w filmach napisami, otóż używam nowej wersji ALLPlayera i gdy oglądam filmy z napisami to te napisy są po prostu brzydkie. Są jakby nieostre i mają postrzępione krawędzie a nie takie gładkie jak dawnej. Mam na komputerze zainstalowane kodeki K-Lite Codec Pack Full 5.0.0 bo zawsze ich używam i jak są nowe to je aktualizuje i wydaje mi się że to wina kodeków i od którejś nowej wersji się tak dzieje, choć to dziwne bo są nowsze w działają gorzej. Może wystarczy zmienić jakieś ustawienia w tych kodekach i wszystko będzie ok ale nie wiem jakie ani gdzie? Czy miał ktoś kiedyś podobny problem?


(Danielm86) #2

to nie wina kodeków a AllPlayera. Co mają kodeki do wyświetlania napisów??? Zainstaluj wersję 3.2, a najlepiej 2 AllPlayera lub zmień odtwarzacz na inny np SubEdit Player


(Niemiecp) #3

Zmieniłem na SubEdit Player i nie odtwarza mi ten odtwarzacz w ogóle obrazu, dźwięk jest i nic poza tym a kodeki mam zainstalowane bo w innych playerach wszystko działa. Zmieniłem też allplayera na wersje 3.2 i jest dokładnie tak samo więc to nie jest wina playera wg mnie.


(Deamon86) #4

W SubEdit wyświetla Ci się informacja jakie kodeki masz pobrać ;]

Miałem to samo, pobrałem wskazane kodeki i działa, ale osobiście polecam BestPlayer najnowszą wersje, tam napisy na pewno będą Ci pasować :wink: Wg. mnie najlepszy, jedyna wada to taka, że rmvb nie czyta :roll:


(Niemiecp) #5

Nigdzie nie widzę żeby mi gdzieś wyświetlało jakie kodeki muszę pobrać? Gdzie to pisze?


(Danielm86) #6

zainstaluj to:

http://www.dobreprogramy.pl/Codec-Pack- ... 12951.html

http://www.free-codecs.com/download/Rea ... native.htm

http://www.free-codecs.com/download/qui ... native.htm


(Deamon86) #7

Zainstalowałem SubEdit, odpaliłem, włączyłem film i nie było obrazu (tylko sam głos) i wyskoczyła informacja jakie kodeki pobrać, wystarczyło kliknąć w link :wink:


(Niemiecp) #8

No to spoko a mi nic nie wyskakuje. Po prostu nic się nie dzieje. Włączę film i jest dźwięk ale nie ma obrazu i nic nie wyskakuje. Mam najnowszą wersje SubEdit a system Windows Vista choć to pewnie bez różnicy.


(Deamon86) #9

A musi być AllPlayer lub SubEdit ?

Spróbuj np. BestPlayer'a i zobacz czy dalej będą problemy :wink:


(Niemiecp) #10

No właśnie spróbowałem BEST playera i jest po prostu wszystko w nim ok! Napisy się ładnie wyświetlają a do tego jest dużo opcji do ich edycji których nie ma w ALLPlayerze, a sam wygląd i układ narzędzi przypadł mi do gustu i zacząłem go używać. Dzięki za polecenie go! Może i SubEdit jest niezły ale od razu mnie uprzedziło do niego jak po zainstalowaniu go tylko w nim nie było obrazu i szukać trzeba nie wiadomo co i instalować jak już przecież wszystko jest z kodeków i w innych playerach działa wszystko ok (no prócz wyglądu napisów w niektórych:)). Myślę że zostanę przy BEST playerze bo w nim jest wszystko ok więc temat uważam za zamknięty choć nie otrzymałem odpowiedzi dlaczego w ALLPlayerze tak się dzieje z tymi napisami ale nie ma rzeczy niezastąpionych więc BEST player będzie dla mnie wyjściem z tej sytuacji:) Dzięki za Wasze odpowiedzi!