Problem z napisami w filmach

Witam.Mam problem z napisami z w filmach.Po włączeniu filmu ukazują się dwa napisy.jedne małe tak jakby oryginalne z filmu i duże, w których można zmieniać wielkość itp. Te duże można usunąć aby były jedne.Natomiast jak zrobić odwrotnie,aby pozostały duże a zniknęły małe? Interesuje mnie duża czcionka! !!

Może masz zainstal. directvobsub-a razem z jakims codek-packiem (zielona strzałka w trayu). Wtedy tam wystarczy kliknać i skonfigurować.

W momencie włączonego np. AllPlayera w TRAY’u(prawy dolny róg) powinno być coś o FFmpeg czy inne jakieś takie nowe ikonki, poszukaj w ich konfiguracji Subtitles czy Subtitles hide i popróbuj z tymi opcjami, nie mam XP, a na wirtualnej maszynie mi kodeki niepotrzebne więc Ci nie pokażę gdzie to jest.

Zielona strzałka w tray, prawy na nią i hide subtitles, zostaną tylko te duże. :slight_smile:

Spróbuj zmienić program w jakim otwierasz film np BestPlayer tam wyłączysz jedne napisy (tak jak koledzy podali wyżej) a drugich sam sobie wybierzesz wielkość :slight_smile:

Dziękuję za odpowiedź. Przy włączonym filmie w np.AllPlayerze mam zieloną strzałkę.Tylko jak na nią wejdę prawym myszy to wyskakuje błąd (raport błędów itp.) i zamyka wszystko.Obok jest ikonka ffshow video decoder i ffshow audio decoder.Ale to pewnie wina All Playera bo spróbowalem na Sub-Edit Playerze i tam można skonfigurować ten DirectVobSub.jeśli jest Show Subtitles to jest dwoje napisów.Jeśli Hide Subtitles to jedne-te większe.A jak zrobioć żeby były tylko mniejsze??? Mogę tak w WMP(tam tylko małe).

Czy potrzebny jest ten DirectVobSub? Co to takiego? Wydawało mi się że kiedyś nie miałem w tray’u tych ikonek w czasie filmu.

A nie możesz sobie w opcjach SubEdit Player czy AllPlayerze ustawić rozmiaru napisów ?

Powracam do mojego pomysłu spróbuj z innym playerem aby na chwile obecną nic nie instalować (ponieważ nie wymaga) :slight_smile: po co niepotrzebnie brudzić rejestr

wopiga ,

:arrow: Usuń wszystkie stare kodeki oraz odtwarzacze

:arrow: przeczyść dokładnie rejestr programem RegSupreme.

:arrow: Zainstaluj K-lite mega codec pack

:arrow: do oglądania filmów użyj Best Playera.

w subedit jest opcja podwyższenia lub obniżenia napisów ,-również przezroczyste lub na tle napisy

oraz poiększenia napisów -ja kombinując tym zakrywam wgrane w film napisy -i daje się oglądnąć…

Tak maru1 wiem że są takie możliwości,dlatego podoba mi się Sub-Edit Player i nie chciałbym go zmieniać na inny.

Na chwilę obecną wygląda to tak.Bo już mi się myli.

WMP-wszystko gra-napisy małe(jakby oryginalne) OK!

Sub-Edit Player-wszystko gra-napisy duże(inne niż oryginalne)gdzie można ustawić sobie wielkość itp.OK!

AllPlayer(za dużo tych odtwarzaczy,chyba usunę)-gra na małym ekranie z małymi literami.W trybie pełnoekranowym-czarny ekran,napisy są duże głos też jest.Nie OK!

Co o tym myślicie?

Ale problem mam z najnowszym Sub-Edit Playerem na Viście(nie działa pasek zadań i full screen.Zainstalowałem również zalecanego Patcha pod Vistę-ale to dam nowy wątek.