Problem z napisami w Windows Media Player 10

Mój problem polega na tym że nie wyświetlają mi się napisy w filmach (przy włączonej funkcji wyświetlania napisów jeśli dostępne). Do tej pory napisy zawsze mi się wyświetlały wystarczyło żeby plik z napisami był w tym samym folderze co film i miał dokładnie taką samą nazwę. A teraz przy żadnym filmie nie mam napisów :frowning:

Jakie masz kodeki :?:

Użyj alternatywnego odtwarzacza np. allplayer, bestplayer, bsplayer i wiele innych (popatrz na vortalu) ==> wczytasz w nich film, potem napisy i wszystko będzie hulać.

BTW. wracająć do problemu: masz w tratu taką zieloną strzałkę (DIRECTVOBSUB) ?

Czy majstrowałeś coś w jej ustawieniach?

aju , przecież problem dotyczy WMP10, w którym, aby zobaczyć napisy w filmach trzeba włączyć odpowiednią opcję w ustawieniach kodeka.

A co to jest Twoim zdaniem:

Może mi się literka pomyliła bo miało być “trayu” ale sens wypowiedzi chyba jasny.

Odbierz dodatkowo PW.

Tu poczytaj- http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=5364

to zainstaluj- http://www.free-codecs.com/download_soft.php?d=40&s=48

Używam DivX 6.2.5 codec

Zainstaluj kodek directvobsub :wink:

Po zainstalowaniu kodeka directvobsub i włączeniu windows media player’a, program nie odtwarza filmów. Po naciśnięciu PLAY pole na którym powienien wyświetlić się film jest czarne.

Byłeś na tej stronie?

Pierwszy link pokazuje jak włączyć napisy w WMP.

Zainstaluj ffdshow lub całą paczkę z kodekami np. k-lite mega codec pack

Nie pomogło. Na tej stronie http://www.searchengines.pl/phpbb203/in … topic=5364 jest napisane że windows media player nie wyświetla napisów, to dlaczego wcześniej program wyświetlał napisy ???

Ale jest też napisane, że można je włączyć w ustawieniach kodeka:

Po zainstalowaniu “DivXG400” WMP wyświetla napisy, ale nie polskie znaki.

Zainstaluj zamiast tego ffdshow, tak jak ci doradził aju.

Zainstalowałem “Gordian.Knot CodecPack 1.9” i wyświetla mi napisy z polskimi znakami

bo trzeba go skonfigurować -subtitles-font-skrypt wybrać europa środkowa. Również kolor i wielkość czcionki oraz położenie na ekranie można ustawić.

ja mam troszke inny problem :confused: zainstalowalem DirectVob i WMP otwiera mi napisy ale praktycznie kazdy film mam w formacie 16;9 wiec napisy znajduja sie czarnym pasku na dole ale…wlasnie sa ZA paskiem,a nie na nim jak to z regoly bywa i nie wiem jak zmienic ustawienia aby byly wyswietlane normalnie :confused:

Konfiguracja DirectVobSub > zakładka General > Picture Size = Original height

hmmm po tej malej korekcie niewiele sie zmienilo…napisy mam ponad paskiem, ale jesli jest jakas dluuzsza kwestia zajmuja one niemal caly ekran przeslaniajac film,czy da sie zrobic aby pojawialy sie na tym CZARNYM pasku na dole ekranu ?