Problem z napisami

Mam taki problem właczam film w jakimś programie np a ALL Player i właczam napisy i oto staje sie problem, pokazują sie dwa takie same napisy jedne na filmie a drógie pod filmem, sytuacja ta jest z każdym filmem i na każdym odtwarzaczu

może napisy są już “wbudowane” w film? Sprubój odpalić film bez napisów (np. usuń plik txt z napisami)

Miałem to samo. Wystarczy przy włączeniu filmu nie włączać samemu napisów. (przynajmniej tak jest w Subedit Player) :slight_smile:

:mrgreen: spr u buj nie wł an czać napisów

Podczas odtwarzania filmu w trayu powinna pojawić się taka zielona strzałka (DIRECTVOBSUB). To właśnie ten kodek jest odpowiedzialny za dodatkowe napisy.

Daj ppm==> hide subtitles podczas odtwarzania filmu a zostaną tylko te od programu.

Klikając ppm na kodeku==>ustawienia==>da się wyłączyć je na stałe. Niestety nie pamiętam dokładnie, która to opcja była gdyz dawno je usuwałem a nie chce ich przez przypadek przywrócić (napisów ofkors) :wink:

No co ty :slight_smile: Wszystkie filmy nie mają wbudowanych napisów:)

Ale już rozwiązałem problem miałem jakiś program do zamiany avi na rmvb i z nim zainstalował sie jeszcze jeden program XXX go i wszystko gra:) można zamknąc topic

Znacznie lepiej brzmi “usunąłem” nieprawdaż ?

Sdar

Podwójne napisy

Problem wynika z nadmiaru zainstalowanych kodeków a zwłaszcza pakietów takich jak ffdshof i jednoczesnie pakiet innych kodeków.Trzeba sie na coś zdecydować i nie dublować kodeków to problem zniknie.