Problem z naprawą boot sectora via komenda bootrec /fixboot

Witam
Zaczne od tego ze mam dual boot win 10 / win7 sytemy zainstalowałem w złej kolejnosci czyli 10 pozniej 7 , i tak mniej wiecej w polowie przypadków kiedy właczam nootebooka nie pojawia sie boot menu z wyborem systemu tylko od razu idzie 10 . Chcialem rozwiazac to nadpisujac boot sector 7 tym nowszym 10 lecz przy wpisywaniu komendy jak w temacie pokazuje " odmowa dostępu "
Jest jakis sposób na obejcie tego czy format 10 ???

Jeżeli próbujesz dokonać takiej naprawy z poziomu Windowsa, to może być taki efekt jak napisałeś.
Uruchamiamy program instalacyjny Windowsa z płyty CD lub bootowalnego pendrive i wybieramy opcję naprawa. Przechodzimy do tekstowej formy naprawy czyli tzw. konsoli i tam wpisujemy, to co chcemy zmienić czy naprawić.
Np. bootrec/fixmbr
bootrec/fixboot
bootrec/RebuildBcd

Najlepiej takiej naprawy dokonywać z płyty instalacyjnej najnowszego systemu. W tym wypadku W10 :wink:

Uruchom wiersz poleceń jako Administrator.

Ściągnij sobie EasyBCD https://www.dobreprogramy.pl/EasyBCD,Program,Windows,12231.html i typ programem sobie wszystko ustawisz jak chcesz.

Oczywiscie ze nie próbowalem tego zrobic z poziomu win tylko bootowalnego pena .(obraz instalacyjny)
Easybcd juz próbowałem , metro boot nie dziala , opóznienie wyboru też nie , zmiana domyslmnie ustawionego sys tez nie nie. Kończą mi sie pomysły

Teraz dopiero raczej wszystko jasne. Bardzo prawdopodobne, że wszystkiemu winien następca Biosu czyli tzw. UEFI które oferuje dwa tryby zapisu tablicy partycji: MBR i GPT. Spotkałem się z takim przypadkiem, że win7 i win10 zostały zapisane w trybie MBR, a w UEFI został zmieniony ten tryb na GPT.
Wstarczyło zmienić w UEFI ten tryb na MBR i wszystko wróciło no normy.
Znajomy nie umiał wyjaśnić jak doszło do tej zamiany. Być może u Ciebie jest podobnie, ale jeżeli WIn10 został utworzony na partycji z trybem GPT, to konieczne by było formatowanie partycji i ponowna instalacja WIn10.