Problem z naprawą telefonu z zachowaniem gwarancji

Witam, posiadam telefon Nokia N73 który zakupiłem 30.01 br. w sklepie RTV-EURO-AGD w Grudziądzu (Kujawko-Pomorskie), uszkodzony został w niej ekran (uszkodzenie fizyczne), w sklepie w którym kupiłem telefon nie uznają jako naprawa gwarancyjna oraz nie ma możliwości wysłania do serwisu w ramach gwarancji ale za zapłatą. Dzwoniąc do serwisu Nokii w Toruniu zaproponowano mi zaniesienie telefonu do punktu sieci Era, ponieważ aktualnie jestem abonentem tej sieci. W punkcie powiedziano Mi, że takiego czegoś nie przyjmują, po wymianie zdań wyszedłem z kwitkiem.

Jestem w kropce, chcę naprawić telefon ale nie tracąc gwarancji. Jak jeszczę mogę spróbować zapytajnik.png

dokładnie tak jak zrobiłeś, zanosisz telefon do punktu sprzedaży lub serwisu i mówisz, że chcesz go odpłatnie naprawić, gwarancja nie ma tu nic do rzeczy.

Jak uszkodzisz sobie samochód na gwarancji, jedziesz do serwisu, usuwają usterkę np. blacharka z lakierowaniem i odjeżdżasz z naprawionym autem i aktualną gwarancją.

Co więcej, na część którą ci wymienią w telefonie powinni dać oddzielną gwarancję (na paragon)