Problem z naprawą windowsa 7

Witam wszystkich. Mam wielki problem. Zacznę od początku… Wczoraj gdy grałem w wiedzmina 2 wyskoczył bluescreen. Nigdy mi nie wyskakiwał, dlatego zignorowałem go i ponownie włączyłem komputer. O wiele wolniej się załadowywał, gdy na pulpicie znowu wyskoczył owy bluescreen. Powiedziałem sobie, że może coś się przegrzało dlatego też poszedłem spac. Na rano nie mogłem WCALE uruchomić systemu, ponieważ przy ładowaniu wyskakuje blue screen. No więc wsadziłem płytkę z windowsem 7 z nadzieją na naprawę systemu , ustawiłem prawidłowe bootowanie i gdy pasek " trwa ładowanie plików…" dobiega się załadowuje wyskakuje kolejny błąd dokładnie pliku sb2port.sys. Dodam, że płytka jest dobra, ponieważ sprawdzałem ją przed chwilą na laptopie i wszystko gra.

Z góry dziękuje za każdą pomoc!

czy może usb2port.sys ?

sb2port - z pewnością :slight_smile:

Dodane 15.01.2012 (N) 13:02

Zapomniałem o istotnej informacji… Tydzień temu wymieniałem procek, płytę główną i RAM.

W tryb awaryjny możesz wejść ? i sprawdzić menedżer urządzeń czy nie ma jakiś wykrzykników świadczonych o uszkodzeniu sprzętu - jak się uda to wejdź w właściwości i podaj kod błędu i Identyfikator urządzenia(szczegóły)

Tryb awaryjny nie działa, da się to sprawdzić jakoś przez wiersz polecenia? :smiley:

Prawdopodobnie dało by się poprzez alternatywne rozwiązanie konsolowe - devcon.exe .Ale ono musi być zainstalowane…

Spróbuj wykonać

  1. sfc /scannow

  2. Test pamięci

  3. CHKDSK

Opisz sprawę dokładnie - części nowe ,z jakich na jakie i co gdzie przekładałeś itp.

Dodane niedziela, 15 sty 2012, 13:17

http://support.microsoft.com/kb/311272/pl

Testy już robię a zmieniałem procesor z Intel quad na intel i5, płyte główną gigabyta na asrock (lock775) i 4gb ddr2 na 4gb ddr3

Vasqu , jeszcze raz napisz ,bo coś poplątałeś :smiley:

Jaką masz teraz płytę/model i jaki procek w niej .Jak testy dobiegną końca to napisz jaki był wynik.

Przy sfc wyskakuje komunikat: Istnieje oczekująca naprawa systemu, której ukończenie wymaga ponownego rozruchu. Ponownie uruchom system windows i ponownie uruchom program sfc.

Zrobiłem tak i dalej ten komunikat wyskakuje a system jak nie działał tak nie dziali.

Dodane 15.01.2012 (N) 13:32

Typ procesora QuadCore Intel Core 2 Quad Q8200, 2333 MHz (7 x 333)

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-EP43-DS3 (4 PCI, 1 PCI-E x1, 2 PCI-E x16, 4 DDR2 DIMM, Audio, Gigabit LAN, IEEE-1394)

Pamięć RAM : 4GB DDR2 Kingston

Karta wideo NVIDIA GeForce GTX 460 (1024 MB)

Chłodzenie: Scythe Mugen II

Zasilacz: Antec BP550

To ^^ wymieniłem na :

Procek: Intel core i5 2500k

Płyta główna: ASRock P67 PRO3

Pamięc: GeIL DDR3 4GB

Dodane 15.01.2012 (N) 13:37

To zabrzmi dziwnie ale po teście/diagnozie pamięci… System uruchomił sie! :stuck_out_tongue: Podczas tego testu pisało że sprzęt jest uszkodzony ( czy jakoś tak) Pytanie co teraz zrobić? Coś sprawdzić?

Wymienić / zareklamować pamięć.

Od razu zareklamować? Może najpierw sprawdzić w jakimś teście? Aż boję się resetować kompa teraz :smiley:

http://www.dobreprogramy.pl/Memtest86,P … 12492.html

Po niecałej godzinie testowania nie wykazano żadnych błędów. Może to wina spójności plików systemowych? Puścić scannon ponownie?

Tak ,puść.

Jestem prawie pewny że to problem z pamięcią… Problem się powtarza i jeśli chce uruchomić komputer muszę wpierw uruchomić diagnozę pamięci. Po owym teście (pomyliło mi się stan: wykryto problemy ze sprzętem, a nie że jest uszkodzony :P) windows uruchamia się normalnie… No nic jak kolega wyżej reklamacja. Dzięki wielki Łukaszu :slight_smile:

Dodane 15.01.2012 (N) 19:05

http://www.sendspace.pl/file/8539c221632fc922e2d865b

Link do raportu z sprawdzania spójności plików systemowych (sfc / scannow)

Dodam też że test CHKDSK nie wykrył żadnych problemów :slight_smile:

cbs.txt spakuj i wrzuć na http://www.zippyshare.com - sendspace chce od mnie wyłudzić pieniądze :slight_smile:

Z informacji które posiadamy wszystko wskazuje na uszkodzony RAM ,i tego należało by się trzymać.

Dodane niedziela, 15 sty 2012, 20:04

dobra dali mi za free :smiley:

cbs.txt = wporządku

Ogólnie zdecydowałem sie na formata - nie formatowałem systemu po wymianie części, a wuja mówi że powinno się to robić. Pamięć testowałem godzinkę i 0 błędów… Sam już nie wiem.

Obserwuj - postaw system na nowo (format) ,jak będzie coś nie tak no to wiadomo co.

Ogłaszam oficjalnie że to problem pamięci. ■■■■■■■ po co ja formata robiłem… :((( Niestety dalej to samo… Pamieć do reklamacji. Wielkie dzięki Łukash za pomoc :slight_smile:

Twoja poprzednia płyta obsługiwała magistralę IEEE 1394,i to z nią związany jest plik " sb2port " chyba się gdzieś zapisał i teraz jest nie potrzebny bo nowa płyta nie ma firewire. Podawaj cały komunikat o błędzie a nie czego dotyczył,będzie łatwiej pomóc.