Problem z natrętnym wirusem (Logi hijack)

Witam, otóż mam pewien poważny problem.

Dzisiaj z powodu śmietnika na komputerze postanowiłam zrobić format dysku. Po formacie już wszystkobyło w porządku, ale przy końcu ściągania NOD32 (Z eset.pl) wyświetlił mi się komunikat (Ten, na którym pisze uruchom i nie uruchamiaj i ostrzega o bezpieczeństwie). Wszystko wydawało się ok, ale przed kliknięciem nie spojrzałam w ogóle na komunikat,pisało nieznany wydawca (Niestety nie zwróciłam uwagi jaki autor), gdyż byłam pewna, że to nod.

No i właśnie, po tym całym zajściu komputer zaczął wolno chodzić, nie chciał się uruchomić w ogóle tlen ani gg, gdyż wyskakiwał jakiś błąd i pisało, że może to być powód posiadania wirusa na komputerze.

Przed sekundką skończyłam robić drugi format (Używałem opcji formatowania NTFS, ale w drugim temacie ktoś napisał, żeby bez jakiegoś backupu robić… nie wiem co to ;p), aczkolwiek podczas instalacji windowsa zauważyłam jakieś czarne okno (takie jak uruchamianie aplikacji z formatem bat czy java, niebieski pasek, czarne tło, szare napisy), ale nie zdążyłam przeczytać co tam pisało.

Kiedyś już miałam podobny problem, gdy na komputer wszedł mi jakiś spyware i wyskakiwały co chwile komunikaty: “Skopowiowanych obiektów: 1”.

Zaniepokoiłam się trochę i doszłam do wniosku, że następny format nic nie zdziała, ale chcę upewnić się, że mój komputer jest czysty. Co prawda komputer już tak nie muli, ale wszystko jest możliwe ;).

o to log z hijack:

http://wklejto.pl/27092

Pozdrawiam i dziękuje za pomoc

Edit#: Chciałabym jeszcze dodać, że z początku nod nic nie wykrył i na codzień używam mozille, ale jeszcze jej nie ściągnęłam ;).

Zainstaluj programy z mojego podpisu, uaktualnij i zrób nimi skana. Być może to wina infekcji.

Nod często tak ma, proces ekrn.exe u wielu ludzi ma 99% CPU i nie da się nic robić, to jest wina Noda.

Mulący komp, to nie jest wina noda, gdyż wczesniej go miałam i pracuje przyzwoicie, a kompa mam mało przyzwoitego. A pozatym wolałabym poczekać na jakiegoś specjalistę, który mi powie jakie zainfekowane logi usunąć (O ile są), a jest ich mało.

Vieniu, ludzie używający Noda często miewją problemy z prcesem ekrn.exe (więcej w Google), który ma 99% CPU. Sprawdź u siebie czy on tak właśnie robi. A ten log jest za mały, daj loga z Combofixa.

Nie posiadam nic zainstalowanego na kompie obrócz windowsa i hijacka…

Zaraz dam loga z combo.

Daj log z Combofix :arrow: instrukcja

Log dajesz na http://www.wklej.eu/, http://www.wklej.org/ lub http://www.wklejto.pl/, a w poście tylko link.

A o to log:

http://wklej.org/id/55672/

Vieniu, koniecznie zainstaluj jakiś antywirus.

Ściągam kasperskiego ;). Za 30dni może zakupię licencję, jak będzie dobrze…

A co do loga, jest on czysty?

W logu nic nie widzę

usuń ręcznie folder C:\Qoobox oraz Combofix , usuń instalkę Combofix z dysku.

Przeczyść system Ccleanerem

Wykonaj optymalizację autostartu

Wyłącz i włącz przywracanie systemu na wszystkich dyskach. Instrukcja

Przeskanuj obszar całego komputera http://www.kaspersky.pl/virusscanner.html Daj raport z niego na forum