Problem z neo

Mam neo512 i przy dłuższym siedzeniu w necie przerywa połączenie… i niewiem dalczego.

Czy można łączyć sie z neo bez tego programu od tpsa?

Oczywiście że można wystarczy zkonfigurowac dialUp’a na połączenie szerokopasmowe i to jest nawet lepsze rozwiąznie do tego program autoconnect i jest super… jak może byc super z neo ?? :stuck_out_tongue:

My też tego nie wiemy …tym bardziej, że nie podałeś żadnych bardziej szczegółowych informacji typu:

-jaki modem/ jaki system operacyjny

-w jaki sposób rozłącza, co jaki czas, czy w regularnych odstępach etc.

-jak zachowują się diody na modemie w czasie rozłączenia

itp.

Może wystarczy odinstalowanie aplikacji, reinstalka sterów modemu i konfig dial-up’a :wink:

15he2.th.jpg

26yu.th.jpg

33jn1.th.jpg

41ia1.th.jpg

54lm.th.jpg

65hx.th.jpg

:szukaj!!:

dłuższym tzn. ile? neo automatycznie rozłącza się po dobie (24h)

nie w kazdym przypadku po 24h ale co jakis czas wymusza zmiane IP

Tzn.? Jak to nie w każdym przypadku co 24h?

U mnie stale co 24h połączenia, to przerywa na chwilkę …

u mnie neo tak ostatnio nawala że aż płakać się chce , totalna zawieszka , laczy z netem po okolo może 10 próbach jednym słowem katastrofa

wracając do tematu to neo rozłącza się po 24 h i muszę się na nowo podłaczać , przynajmniej u mnie tak jest :roll:

Jak się połącze z neo na początku wszystko jest ok ale później po około 10-15min już nie mogę wejść na żadną strone www ale niby połączenie jest i tak za każdym razem.

A przy próbie rozłączenia i ponownego zalogowania sie do neo to już nie idze i musze reset kompa…

Próbowałem też przez połączenie dialup ale to samo się dzieje jak przy połączeniu przez program TP.

Łącze sie przez modem SpeedTouch 330, system Win Xp

Przy rozłączeniu diody nie migają czyli niby wszystko jest ok.

Masz zainstalowane wszystkie poprawki Microsoftu?

Czy Twoja płyta główna oparta jest o chipset VIA? Jeśli tak to należy zinstalować specjalne sterowniki z płyty od TP do tego standardu.

Jak tam szkodniki? Przeskanuj system, gdyż neo jest dość wrażliwa na wszelkiego rodzaju robactwa, dialery itp.

Mam windowsa XP ale bez poprawek.

No tych sterowników nie instalowałem, zaraz sprawdze.

No przed chwilą skanowałem i żadnych wirusów nie mam.

Warto by więc SP2 zainstalować :roll:

…wszystko wskazuje na problem z systemem -nie zaś z samą neostradą.

-proponował bym odinstalować wszystko i zainstalować na nowo same stery modemu (+ewentualne stery VIA) …i konfig. połączenie dial-up

(jeżeli masz możliwość sprawdzenia neo spod innego kompa, to możesz to zrobić - będziesz wtedy wiedział, czy to wina neo …czy może kompa)

-sprawdzić konfig połączenia, funkcje oszczędzania energii, konfig przeglądarki (czyszczenie tempa itp).

-jeżeli masz firewalla/antywira - wyłączyć lub najlepiej odinstalować

-warto by sprawdzić jeszcze raz system pod kątem szkodników

-…możliwe że masz skopany system - można by pomyśleć o naprawie z płyty instralacyjnej, bądź formacie i ponownej jego instalacji

A czy podczas połączenia z neo modem wysyła jakies informacje do serwera bo cały czas pokazuje wysył a mam wszystkie programy które by korzystały z neta wyłączone. No i niewiem czy to jakiś programik może ale sprawdzałem wszystkie mam wyłączone.

Jeżeli masz wszystko wyłączone …a jest jakiś ruch, to może świadczyć jednak o jakimś syfku/rootkicie itp. :?

Możesz sprawdzić co w tej chwili korzysta z łącza…

wystarczy: Start > Uruchom: cmd

…tam wpisujesz polecenie: netstat -b -n

-będziesz wiedział jaki konkretnie program i z jakim adresem się łączy :wink: