Problem z neostradą, 1 mb/s z 2 mb/s zamiast 10 mb/s

Witam mam problem z neostradą. Miałem internet 2mb/s i wszystko było ok. Zmieniłem go na 10 mb/s i gratis dostałem router sagemcom 2704. No i dzień po podpisaniu umowy z kurierem predkość downloadu wynosiła 4 mb/s. Sprawdzałem na 192.168.1.1 a uploadu koło 500 chyba. No i od tamtego czasu codziennie było inna. Na drugi dzień 3, potem 2 a teraz od tygodnia jest 1,3mb/s upstream wynosi koło 800 bo jak sie router zrestartuje to sie troche zmienia. Wchodziłem w statystki i xDSL i tam dostępna prędkość pisze 5260 a upstream 876. O co może chodzić? Wiem że jest możliwość że na łączu nie może iść te 10 mb/s itd. bo w umowie jak wiadomo jest “do”. Ale chciałbym żeby chociaż te 5 leciało czy 4 co na drugi dzień było. Ktoś może mi pomóc? Na 801 505 505 mówią że 2 tygodnie może się łącze stabilizować -.-

Zaloguj się do rutera i podaj wartości Data Rate i Max Rate

Data Rate - zamówiona prędkość przed ciebie w umowie.

Max Rate to techniczne maksimum od strony centrali.

LAN112 ,

Zapoznaj się z tematem i popraw tytuł tematu na konkretny, mówiący o problemie. W celu dokonania zaleconej korekty proszę użyć przycisku Edytuj przy poście otwierającym ten temat.

Zignorowanie zalecenia będzie skutkowało przeniesieniem tematu do Kosza.

Wkrótce też mi się kończy umowa na Neostrade 6 Mb/s ( ta prędkość jest u mnie osiągalna tylko rano i późno wieczorem lub w nocy). Podczas ostatniej rozmowy z konsultantem BOK Orange to określił mi to tak: że gdy przedłużę umowę to najniższą prędkością którą będę miał do dyspozycji będzie 10 Mb/s. Na moje stwierdzenie że z dotychczasowymi 6 Mb/s są problemy (prędkości zależnie od pory dnia wahają się w przedziale 5,59 Mb/s - 0,25 Kb/s), konsultant powiedział że w przypadku tych 10 Mb/s to czy to będzie 1 Mb/s, 5 Mb/s, 8 Mb/s to wszystko będzie zgodne z umową ponieważ w umowie mam zapisane nie gwarantowaną prędkość tylko do.

Pierwszy post jest zupełnie nieczytelny. Nie wiadomo w którym miejscu chodzi o bity (b), gdzie o bajty (B), do tego źle użyte przedrostki (m - mili, M - mega). Obecnie wiem tylko, że masz internet 10 Mb/s (czyli maksymalny download powinien dochodzić do ~1,25 MB/s).

Powiem tak. Download mam 130 kbps a internet 1,3 mb/s na czyli mam 1 a powinno być 10.

Dodane 06.12.2012 (Cz) 16:48

Znalazłem tylko to co napisałem :stuck_out_tongue: nie mam tych data